Onyx Boox X60 - elegancki czytnik e‑booków

Onyx Boox X60 - elegancki czytnik e-booków
Źródło zdjęć: © Vobis

17.12.2010 14:55

Na rynku pojawił się właśnie nowy czytnik elektronicznych książek - Onyx Boox X60. Atutami urządzenia są: 6-calowy ekran e-ink oraz atrakcyjna wizualnie obudowa - czarna, z eleganckimi zielonymi dodatkami

W urządzeniu Onyx Boox X6. znajdziemy nowoczesne technologie, ułatwiające korzystanie z elektronicznych książek oraz zarządzanie cyfrową biblioteką.

Obraz
© (fot. Vobis)

Projektanci Boox X6. szczególny nacisk położyli na to, by korzystanie z cyfrowych książek było jak najbardziej wygodne. Czytelnik może np. w łatwy sposób zmieniać krój i wielkość czcionki, tworzyć zakładki, przybliżać i oddalać grafiki. Możliwe jest również wyszukiwanie słów kluczowych w treści książki, a także skorzystanie z funkcji Czytaj na Głos, pozwalającej na odsłuchanie wskazanego tekstu.

W urządzeniu zastosowano 6-calowy, dotykowy ekran wyświetlający obraz w 8 odcieniach szarości. Został on wykonany w technologii e-ink, zapewniającej wyraźny obraz, widoczny nawet w silnym słońcu. Jego zaletą jest również minimalne zużycie energii - bateria zastosowana w Boox X6. wystarczy na kilka tygodni pracy.

W specyfikacji znajdziemy również moduł sieci Wi-Fi umożliwiający bezprzewodowe wysyłanie książek do i z urządzenia, wydajny procesor, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, standardowe wyjście słuchawkowe 3,5 mm, a także przeglądarkę internetową.

Urządzenie potrafi odtwarzać pliki MP3 i obsługuje wszystkie popularne formaty, w których dystrybuowane są cyfrowe książki - na liście obsługiwanych plików znalazły się PDF (w tym zabezpieczone Adobe DRM), DjVu, DOC, TXT, HTML, MOBIPOCKET (bez DRM), PRC, EPUB, CHM, PDB, RTF, FB2. a także JPG, GIF, BMP oraz TIFF.

Boox X60 dostępny jest w w sieci sklepów Vobis Digital w cenie 1199 zł. W zestawie z urządzeniem nabywca otrzyma kartę SD o pojemności 2 GB oraz eleganckie etui.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)