OnHub, czyli router Google'a

OnHub, czyli router Google'a
Źródło zdjęć: © Google

20.08.2015 12:09, aktual.: 20.08.2015 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google postanowiło wprowadzić do sprzedaży kolejne własne urządzenie. Nie jest to jednak kolejny smartfon lub tablet – Mountain View postanowiło tym razem zająć się routerami, czego efektem jest opracowane we współpracy z TP-Link urządzenie o nazwie OnHub.

W założeniach Google OnHub ma zrewolucjonizować sposób, w jaki użytkownicy korzystają z sieci domowych. W cylindrycznej obudowie znalazło się bowiem aż 13 anten, które mają za zadanie zapewnić jak najlepsze pokrycie mieszkania zasięgiem sieci. Urządzenie ma być też dużo prostsze w obsłudze niż produkty konkurencji (Google zapowiada proste aktualizacje i praktycznie automatyczną konfigurację), a z użytkownikiem komunikować ma się jedynie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej dostępnej dla systemów Android i iOS.

OnHub obsługuje standard WiFi 802.11ac przy częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz, wyposażone zostało także w moduł Bluetooth, który służyć ma do komunikacji z urządzeniami mobilnymi. Dedykowana aplikacja ma pozwalać na wygodne zarządzanie całą siecią domową. Ze światem OnHub komunikować się będzie za pośrednictwem modułów obsługujących DSL i łącza światłowodowe. Pełna specyfikacja urządzenia nie została na razie ujawniona, ale już teraz wiadomo, że wejdzie ono do sprzedaży 31 sierpnia, ale można przypuszczać, że tylko w Stanach, w których Google zajmuje się też dostarczaniem usługi Google Fiber. Z racji na skomplikowaną budowę, OnHub nie będzie tani – za router ten trzeba będzie zapłacić 199 dolarów.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Znamy nazwę nowej wersji Androida

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)