OnHub, czyli router Google'a

OnHub, czyli router Google'a

OnHub, czyli router Google'a
Źródło zdjęć: © Google
20.08.2015 12:09, aktualizacja: 20.08.2015 15:41

Google postanowiło wprowadzić do sprzedaży kolejne własne urządzenie. Nie jest to jednak kolejny smartfon lub tablet – Mountain View postanowiło tym razem zająć się routerami, czego efektem jest opracowane we współpracy z TP-Link urządzenie o nazwie OnHub.

W założeniach Google OnHub ma zrewolucjonizować sposób, w jaki użytkownicy korzystają z sieci domowych. W cylindrycznej obudowie znalazło się bowiem aż 13 anten, które mają za zadanie zapewnić jak najlepsze pokrycie mieszkania zasięgiem sieci. Urządzenie ma być też dużo prostsze w obsłudze niż produkty konkurencji (Google zapowiada proste aktualizacje i praktycznie automatyczną konfigurację), a z użytkownikiem komunikować ma się jedynie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej dostępnej dla systemów Android i iOS.

OnHub obsługuje standard WiFi 802.11ac przy częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz, wyposażone zostało także w moduł Bluetooth, który służyć ma do komunikacji z urządzeniami mobilnymi. Dedykowana aplikacja ma pozwalać na wygodne zarządzanie całą siecią domową. Ze światem OnHub komunikować się będzie za pośrednictwem modułów obsługujących DSL i łącza światłowodowe. Pełna specyfikacja urządzenia nie została na razie ujawniona, ale już teraz wiadomo, że wejdzie ono do sprzedaży 31 sierpnia, ale można przypuszczać, że tylko w Stanach, w których Google zajmuje się też dostarczaniem usługi Google Fiber. Z racji na skomplikowaną budowę, OnHub nie będzie tani – za router ten trzeba będzie zapłacić 199 dolarów.

Zobacz także: Czy leczenie przez internet jest możliwe?

Polecamy na stronach Giznet.pl: Znamy nazwę nowej wersji Androida

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)