Ogromna wyszukiwarka filmów uruchomiona

Ogromna wyszukiwarka filmów uruchomiona

Ogromna wyszukiwarka filmów uruchomiona
28.01.2009 10:00, aktualizacja: 28.01.2009 13:37

Stowarzyszenie UK Film Council uruchomiło wyszukiwarkę filmów, która w jednym miejscu gromadzi informacje na temat filmów, jakie kiedykolwiek trafiły do dystrybucji na Wyspach. Znajdą się tam informacje o kilkudziesięciu tysiącach filmów reprezentujących każdy gatunek.

Strona Find Any Film - http://www.findanyfilm.com dostępna jest bezpłatnie i zawiera spis ponad 30 tysięcy filmów, które ukazały się do tej pory na rynku brytyjskim. Użytkownik będzie mieć dostęp nie tylko do informacji i opisu poszukiwanego filmu, ale także do szeregu innych danych. Oprócz szczegółowego opisu filmu w serwisie będzie można znaleźć również informację o tym, w którym kinie bądź na jakim kanale telewizyjnym film jest aktualnie wyświetlany i kiedy można go obejrzeć.

Dodatkowo wyszczególniona będzie także jego dostępność na różnego typu nośnikach ( DVD oraz Blu-ray ). Znajdziemy również ewentualne odnośniki do miejsc, z których taki film może być legalnie pobrany ( płatnie lub bezpłatnie ), obejrzany on-line lub pobrany w innym, interesującym nas formacie. W przypadku braku informacji o którejś z kategorii, istnieje możliwość podania adresu e-mail, na który otrzymamy interesującą nas informację w momencie jej ukazania się na stronie.

Głównym celem strony jest ograniczenie piractwa komputerowego, które od wielu lat zaprząta głowę przemysłowi filmowemu.

Peter Buckingham, przewodniczący UK Film Council stwierdził, że "uruchomiona właśnie strona zmieni sposób, w jaki klienci będą poszukiwać informacji o filmach, które ich interesują. Wkrótce będziemy się zastanawiać w jaki sposób mogliśmy do tej pory funkcjonować bez takiej usługi".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)