Nvidia GeForce GTX 560M - dla gier w laptopie

Nvidia GeForce GTX 560M - dla gier w laptopie

30.05.2011 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nvidia zaprezentowała dziś pierwszy procesor graficzny dla graczy z serii mobilnych układów GeForce 500M. Procesory graficzne GeForce GTX 560M mają według producenta zagwarantować wysoką wydajność w grach w rozdzielczości 1080p. Po raz pierwszy producenci laptopów dla graczy z najszybszymi układami GeForce GTX będą mogli wyposażyć je także w technologię Nvidia Optimus.

Dostępna wyłącznie w laptopach z układami graficznymi Nvidia technologia Optimus pozwala na znaczne wydłużenie czasu pracy na baterii poprzez automatyczne włączanie i wyłączanie dedykowanego układu graficznego wtedy, kiedy jest to potrzebne. W technologię Nvidia Optimus wyposażonych jest 80. notebooków z procesorami z serii GeForce 500M w ofercie wszystkich najważniejszych producentów laptopów. Nowe układy graficzne pozwalają na uzyskanie 50 klatek na sekundę w Duke Nukem Forever i 5 godzin pracy na baterii w Microsoft Office.

Użytkownicy układów GeForce GTX mogą grać w rozdzielczści 1080. i korzystać z dodatkowych rozwiązań jak Nvidia 3D Vision, PhysX oraz CUDA. Mobilne procesory graficzne GeForce GTX obsługują również technologię Nvidia SLI.

Obraz
© (fot. Nvidia)

Nvidia odświeżyła również swoją linię podstawowych procesorów z serii GT 500. o układ GeForce GT 520MX. Oferuje on wyższą wydajność oraz znacznie szerszy wachlarz funkcji niż zintegrowane układy graficzne.

Notebooki z GeForce GTX 560M i technologią NVIDIA Optimus pojawią się ofercie firm Alienware i Toshiba. Zaś notebooki z GTX 560M poszerzą ofertę firm ASUS, Clevo, MSI, Medion. Komputery z GeForce GT 520MX będzie można znaleźć m.in. w cennikach firm ASUS i Samsung.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także