Nowy wymiar nawigacji - Navigon 7210

Nowy wymiar nawigacji - Navigon 7210

08.08.2008 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niestandardowy, płaski i wyjątkowo smukły wyświetlacz
SmartDisplay. Nieszablonowy z wyglądu NAVIGON 7210 nie posiada
widocznej ramki. Od strony technicznej zawiera  najlepsze
dostępne rozwiązania nawigacyjne: funkcja rozpoznawania głosu,
wyświetlania rzeźby terenu oraz najnowsze dodatki: pomoc w sytuacjach
awaryjnych i tworzenia ulubionych miejsc na mapie

Czasami mniej znaczy więcej. W szczególności dotyczy to minimalistycznego wzornictwa NAVIGON 7210 - mniej zbędnych ozdób a zamiast nich bardzo prosty kształt, wyjątkowo smukła linia i widoczny brak ramki. To unikalne urządzenie, nie tylko ze względu na swój elegancki wygląd, zostało już okrzyknięte zwycięzcą międzynarodowej nagrody „red dot design”. NAVIGON 7210 z wyświetlaczem SmartDisplay będzie dostępny na rynku od września 2008 roku.

Obraz
© Navigon 7210 (fot. Navigon)

NAVIGON 7210 jest połączeniem popularnych funkcji poprzednich modeli z nowinkami ze świata nawigacji samochodowej: funkcja rozpoznania głosu* (Voice Recognition Pro), Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań (Reality View Pro), Asystent Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro), oraz zupełne nowości: wyświetlanie rzeźby terenu (Landmark View3D), funkcja pomocy w sytuacjach awaryjnych (Emergency Help) i tworzenia ulubionych miejsc na mapie (Favourites on the Map).

Przed skomplikowanymi skrzyżowaniami autostrad nowy NAVIGON 7210 pokazuje kierowcom drogę do właściwego zjazdu. Kierunek drogi, znaki i zjazdy z autostrady są realistycznie pokazywane na wyświetlaczu. Nowa funkcja pomocy w sytuacjach awaryjnych wskazuje aktualną lokalizację pojazdu i pomaga w odnalezieniu takich miejsc jak szpital, posterunek policji, stacja benzynowa czy apteka. Informacja o powyższych miejscach jest dostępna dzięki jednemu kliknięciu w menu wyświetlanemu na ekranie. Dodatkowo pojawią się też takie informacje, jak numer telefonu, który można wygodnie wybrać za pomocą wbudowanego zestawu głośnomówiącego Bluetooth. Teraz oprócz ponad dwóch milionów celów specjalnych na mapie Europy, można wprowadzić i zapisać na mapie własne ulubione miejsca, co dodaje urządzeniu jeszcze większej indywidualności.

NAVIGON 7210 wyposażony jest w procesor 600 MHz, wbudowaną pamięć 64 MB oraz kartę pamięci o pojemności 2 GB, które zapewniają stabilne działanie najnowszych funkcji na wyświetlaczu SmartDisplay o wymiarach 4,3 cala w formacie 16:9. Bateria litowo-jonowa o dużej pojemności (1600 mAh) zapewnia wiele godzin niezakłóconej podróży. W razie potrzeby można ją doładować za pomocą ładowarki samochodowej z wbudowaną anteną TMC.

Dzięki aplikacji NAVIGON Fresh w każdej chwili można zaktualizować swoją nawigację. Rejestrując urządzenie w ciągu 30 dni od daty zakupu otrzymuje się 80% rabat od ceny 99 EUR na aktualizację map przez okres 24 miesięcy. Co trzy miesiące przez Internet można ściągnąć aktualizacje od dostawcy map, firmy NAVTEQ, zawierające nowe drogi, numerację budynków i cele specjalne. NAVIGON 7210 będzie dostępny z mapami 40 krajów europejskich już od września za 1199 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)