Nowy telewizor plazmowy LG PS8000

Nowy telewizor plazmowy LG PS8000

Nowy telewizor plazmowy LG PS8000
Źródło zdjęć: © LG
25.11.2009 11:22

Rozdzielczość Full HD (1080p), technologia 600 Hz Sub field Driving i kontrast 2 000 000:1. Minimalistyczne wzornictwo sprawi, że PS8000 znakomicie skomponuje się z każdym nowoczesnym wnętrzem

„PS800. otwiera przed nami zupełnie nowy rozdział w projektowaniu telewizorów plazmowych” - mówi Jarosław Turant, Brand Manager działu RTV, LG Electronics Polska. „Oczekiwania klientów nie sprowadzają się teraz jedynie do posiadania sprzętu wydajnego, o świetnych parametrach technicznych. Dziś równie ważny jest design, telewizor musi uzupełniać wnętrze, odzwierciedlać jego charakter, a nie tylko umożliwiać filmową rozrywkę. Sam jego wygląd musi cieszyć oko. Takie jest PS8000” - dodaje Turant.

W modelu PS8000. stworzonym zgodnie z koncepcją Crystal Art, zaciera się granica między ekranem a stylową, błyszczącą ramą, dzięki czemu telewizor zawieszony na ścianie wygląda jak jednolita tafla szkła. Wykończenie PS8000 stanowi błękitny pas z diodami LED, znajdujący się poniżej ekranu. Dzięki takiemu wzornictwu telewizor spełni oczekiwania zwolenników minimalizmu, świetnie wkomponuje się także w nowoczesne wnętrza, urządzone według zróżnicowanych stylów.

Obraz
© (fot. LG)

Oszczędne wzornictwo skrywa zaawansowane technologie. Panel Ultra Bright Panel o rozdzielczości Full HD (1080p) zapewnia większą jasność i bardzo głęboką czerń, co w połączeniu z kontrastem dynamicznym 2 00. 000:1 i czasem reakcji rzędu 0,001 ms sprawia, że obrazy wyświetlane na PS8000 są żywe i realistyczne. Dzięki zastosowanej w tym modelu technologii 600Hz Max Sub-field Driving telewizor reaguje z wyjątkową precyzją na zmiany zachodzące na ekranie, co eliminuje efekt.

Opracowany przez LG system przetwarzania obrazu Dual XD Engine optymalizuje jakość obrazu poprzez dostosowanie go do różnych rodzajów wyświetlanych materiałów. Specjalne tryby AV poprawiają odbiór i pozwalają wybrać ustawienia obrazu odpowiednie dla filmu, gry wideo lub imprezy sportowej - wystarczy nacisnąć jeden przycisk na pilocie. Przyznany przez największe autorytety z branży filmowej certyfikat THX dodatkowo potwierdza klasę plazmy PS8000.

Telewizor PS800. odtwarza pliki HD DivX przez interfejs USB 2.0, obsługuje też format mkv, czyli popularną matroskę, a do tego JPEG i MP3. Plazma współpracuje też z wieloma urządzeniami Bluetooth.

Dodatkowym atutem PS800. jest pakiet Smart Energy Saving Plus, pozwalający obniżyć rachunki za prąd i dbać o środowisko m.in. dzięki funkcji Intelligent Sensor, regulującej jasność obrazu w zależności od warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Wpływa to również na poprawę jakości wyświetlania filmów, zdjęć czy gier. Moc pobierana przez PS8000 w trybie gotowości jest bliska zeru.

Konstrukcja telewizorów plazmowych LG gwarantuje, że PS80. będzie służył nawet przez 100 000 godzin.

Telewizor plazmowy PS800. dostępny jest na rynku w cenie 8499zł brutto za model 50-calowy.

Dane techniczne telewizora PS8000:

- Rozdzielczość Full HD (1080p)
- Technologia 600 Hz Max Sub-field Driving
- Współczynnik kontrastu dynamicznego 2 000 000:1
- Czas reakcji 0,001 ms
- Ekran z certyfikatem THX
- Tryby AV
- Technologia Expert Mode II (ISF)
- System Dual XD Engine
- Stopklatka
- Ukryte głośniki
- Funkcja Smart Energy Saving
- Funkcja Intelligent Sensor
- HD DivX, mkv
- HDMI
- USB 2.0

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)