Nowy system kinowy LG Laser TV

Nowy system kinowy LG Laser TV
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

04.03.2013 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

LG wprowadziło na rynek system Laser TV z ekranem o przekątnej 100 cali (model HECTO). Urządzenie zostało wyposażone w technologię Smart TV oraz cyfrowe funkcje telewizyjne. Rozwiązanie pozwala stworzyć system kina domowego, obejmujący olbrzymi ekran i zewnętrzny moduł projektora UST (Ultra Short Throw), który jest w stanie wyświetlać obrazy z bardzo małych odległości. System oferuje rozdzielczość Full HD 1080p i bardzo duży współczynnik kontrastu, możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu opartej na laserach technologii projekcji LG.

W przeszłości do projekcji obrazu o przekątnej 100 cali niezbędna była znaczna odległość projektora od ekranu. Dzięki zastosowaniu projektora UST, soczewka może znajdować się zaledwie 56 cm (22 cale) od ekranu. LG Laser TV oferuje rozdzielczość Full HD 1080p i współczynnik kontrastu dynamicznego sięgający 10 000 000:1.

Funkcje Smart TV

System Laser TV obsługuje platformę LG Smart TV, dając dostęp do wszystkich funkcji modeli telewizorów LG z najwyższej półki, takich jak: serwis Smart World, usługi LG Cloud, pilot Magic Remote oraz obsługa technologii Intel WiDi. Urządzenie zostało wyposażone również w tuner telewizji cyfrowej. Użytkownicy strefy treści premium LG mogą korzystać z platform społecznościowych (np. serwisu Facebook)
, jak i z usług VoD (np. Netflix). Za pośrednictwem technologii LG Cloud, możliwe jest zarządzanie osobistymi dokumentami, takimi jak zdjęcia, domowe filmy wideo i biblioteka muzyki.

Platforma LG Smart TV oferuje panel sterowania oraz opcje połączeń, usprawniające dostęp do materiałów zapisanych na smartfonach, laptopach, urządzeniach pamięci masowej oraz treści dostępnych w internecie. Dzięki wbudowanym technologiom WiDi i Wi-Fi treść z dowolnego zgodnego urządzenia zewnętrznego można bezprzewodowo odtwarzać na ekranie. Nawigację po usługach i urządzeniach zewnętrznych ułatwi pilot Magic Remote, który umożliwia cztery tryby kontroli - głos, gesty, wskazywanie oraz pokrętło.

Zbudowany jak kino domowe

System LG Laser TV wyposażono w dwa głośniki o mocy 10 W wbudowane w moduł projektora. Sam projektor oferuje wzornictwo LG Dynamic Arc Design, cechujące się subtelnymi zaokrągleniami powierzchni i wysokością nieprzekraczającą 14,5 cm (5,7 cala). W 100-calowym ekranie zastosowano natomiast obudowę LG CINEMA SCREEN Design.

Mniej szkodliwy dla środowiska

Laserowy system projekcji wykorzystuje specjalne lampy wbudowane w moduł projektora, które zapewniają wysoką jakość obrazu jednocześnie eliminując konieczność stosowania rtęci. Nowy system jest w stanie pracować przez 25 000 godzin bez konieczności wymiany lamp (pięciokrotnie dłużej niż w przypadku lamp rtęciowych).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także