Nowy Samsung NX1 - pogromca lustrzanek?

Nowy Samsung NX1 - pogromca lustrzanek?

Nowy Samsung NX1 - pogromca lustrzanek?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.08.2016 13:15

Samsung zaprezentował najnowszy model aparatu z wymiennymi obiektywami - NX1. Według koreańskiego producenta aparat ten ma udowodnić, iż do profesjonalnych zdjęć nie jest potrzebna lustrzanka. Do aparatu ma nas przekonać jego wyjątkowo duża szybkość pracy i wysoka jakość zdjęć.

Samsung przy projektowaniu modelu NX1 nie chciał udoskonalać istniejących aparatów poprzez bardziej zaawansowane funkcje, ale stworzyć całkiem nowy typu aparatu CSC. NX1 został zaprojektowany od zera: poczynając od procesora obrazu, a kończąc na matrycy i autofokusie.

Czym chce przekonać użytkowników Samsunga? Aparat wyposażono w nowy procesor obrazu DRIMe V i szybki system Auto Focus (AF) III. Funkcja Wide Phase Detection (wykrywanie różnic fazowych) sprawia, że aparat śledzi obiekty w każdej części kadru, niezależnie od ich dokładnej lokalizacji. Prędkość migawki rzędu 1/800. sekundy i tryb seryjny o parametrze 15 klatek na sekundę to całkiem dobre parametry.

Dodatkowym atutem modelu NX1. jeśli chodzi o dynamiczne zdjęcia, jest nowa inteligentna funkcja Samsung Auto Shot (SAS). Przy dużej prędkości migawki i szybkim napędzie niektóre momenty mogą być trudne do uchwycenia (np. moment uderzenia piłki w meczu baseballowym). Funkcja SAS eliminuje ten problem, przewidując właściwy moment na wykonanie zdjęcia.

NX1 jest również wyposażony w matrycę 28MP APS-C z technologią Back Side Illumination (BSI). Ta i funkcja zapewnia matrycy aparatu większą ekspozycję na światło niż w przypadku modeli konwencjonalnych. Dzięki możliwości wykonywania zdjęć przy dużo wyższej wartości ISO aparat NX1 minimalizuje szumy w ciemnych warunkach i daje ostry, naturalny obraz.

Aparat w przypadku plików wideo obsługuje zarówno standard rozdzielczości 4K, jak i Ultra HD (UHD) z kodekiem HEVC, zapewniając elastyczność i możliwość dobrania odpowiednich ustawień w przypadku nagrywania filmów.

NX1 jest także odporny na pył i zachlapania dzięki gumowym uszczelkom i łączeniom chroniącym pokrętła i przyciski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)