Nowy rok z programowaniem – wygraj warsztaty!

Nowy rok z programowaniem – wygraj warsztaty!

Nowy rok z programowaniem – wygraj warsztaty!
Źródło zdjęć: © NASK
Bolesław Breczko
16.01.2019 13:13

Nie liczy się, w którym miejscu Polski mieszkasz. Twoje zadanie to przekonać nas, że to właśnie do Ciebie powinniśmy przyjechać i zorganizować zajęcia programowania. Jeśli wygrasz – widzimy się na warsztatach.

- Programowanie to frajda. Wiedzą o tym tysiące dzieciaków i ich rodzice, którzy odwiedzają nasze Kluby Młodego Programisty. Chcemy, aby przekonali się o tym kolejni. Nie tylko Ci z dużych i średnich miast, którzy mogą wybierać z szerokiej oferty zajęć – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Przyjedziemy w dowolne miejsce w Polsce – do szkoły, mieszkania, domu kultury czy biblioteki i zorganizujemy profesjonalne zajęcia. Zadanie konkursowe? Przekonajcie nas, że to Wam należy się ta nagroda. Zachęcam do udziału w naszym konkursie – dodaje szef MC.

Zasady gry
Konkurs jest skierowany do grup dzieci od pierwszej do czwartej klasy szkoły podstawowej. Minimalna wielkość grupy to cztery osoby. Maksymalna – 20 osób. Grupa musi mieć pełnoletniego opiekuna. Może nim być rodzic, nauczyciel lub inni opiekunowie prawni. To opiekun zgłasza grupę do konkursu. Ale to grupa musi nas przekonać, że nagroda należy się właśnie jej. Jak? Opowiadając poprzez formularz na pytanie konkursowe: „Dlaczego to właśnie do Was mamy przyjechać i przeprowadzić warsztaty z programowania?”. Wasza odpowiedz może zawierać maksymalnie 1800 znaków.
Zadaniem opiekuna będzie też dokonanie prostych formalności związanych ze zgłoszeniem grupy do konkursu. To wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Macie na to czas do 8 lutego 2019 r.
Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy minimum jedną, a maksimum pięć najciekawszych.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie www.koduj.gov.pl

Dlaczego warto wziąć udział w naszym konkursie? Dla nagrody, która jest gwarancją świetnej zabawy! Dla zwycięskich grup zorganizujemy profesjonalne, kilkugodzinne warsztaty programowania. Nie będziecie musieli przyjeżdżać do Warszawy, my przyjedziemy do Was, choćbyście mieszkali w najdalszych zakątkach Polski. Do dzieła! Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Co i jak?
Grupa zebrana, pełnoletni opiekun jest, pomysł na przekonanie nas też, co dalej?
Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy. W formularzu znajdziecie miejsce na treść odpowiedzi na pytanie konkursowe. Na zgłoszenia czekamy do piątku – 8 lutego 2019 r.

Ważne daty:
• 8 lutego 2019 r. – do tego dnia czekamy na Wasze zgłoszenia.
• 9 lutego 2019 r. – 21 lutego 2019 r. – w tych dniach Komisja konkursowa będzie oceniała Wasze zgłoszenia.
• 22 lutego 2019 r. – rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników!
Powodzenia!

Więcej o konkursie oraz regulamin znajdziecie tu: http://koduj.gov.pl/wez-udzial/

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)