Nowy prom Express 4. Twórcy chcą pobić rekord

Nowy prom Express 4. Twórcy chcą pobić rekord08.05.2019 09:45
Nowy prom Express 4. Twórcy chcą pobić rekord
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Jak najlepiej zaprezentować swoją nową maszynę? Najlepiej bijąc jakiś rekord. Do takiego wniosku doszła firma Molslinjen, która za pomocą promu Express 4 chce przejść do historii.

"Duński operator chce w trakcie rejsu na trasie Aarhus-Odden przewieźć imponującą liczbę ponad 400 pojazdów osobowych" - informuje serwis gospodarkamorska.pl. Próba ustanowienia nowego najlepszego wyniku odbędzie się 10 maja.

Obecny rekord swoje lata już ma. Należy do Express 2. W maju 2015 roku na jego pokładzie przetransportowano 363 pojazdy osobowe. Express 4 może pomieścić znacznie więcej samochodów. Jego limit wynosi 425 aut.

Jak każda rekordowa operacja, tak i ta próba pobicia to ogromne wyzwanie logistyczne. Organizatorzy podkreślają, że chętni muszą przybyć na miejsce wcześniej, by każdy zdążył wjechać na pokład promu.

Jednostka Express 4 mierzy 104 metry. Może rozpędzić się do 74 km/h. Jak zazncza gospodarkamorska.pl, promy serii Express, które należą do floty Molslinjen, należą do największych tego typu jednostek na świecie. Dowodem na to jest m.in. liczba pasażerów, którzy mogą podróżować promem. Express 4 może zabrać 1006 podróżujących.

Zobacz też: Oto król Lotniska Chopina. Zwiedziliśmy giganta, który wozi łososia do Chin

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)