Nowy Nikon z 60-krotnym zoomem

Nowy Nikon z 60-krotnym zoomem

Nowy Nikon z 60-krotnym zoomem
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
07.02.2014 10:47

Firma Nikon poinformowała o wprowadzeniu na rynek aparatu z 60-krotnym zoomem optycznym - modelu Coolpix P600. Wyposażono go w matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz wbudowany wizjer elektroniczny.

Aparat wyposażono w obiektyw Nikkor z 60-krotnym zoomem optycznym (dzięki technologii Dynamic Fine Zoom możliwy jest nawet zoom 120-krotny) o zakresie ogniskowych od 2. do 1440. Model Coolpix P600 posiada również duży i jasny ruchomy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości (921 tys. punktów) z technologią RGBW, który ułatwia uzyskanie wyjątkowej kompozycji zdjęć. Z kolei zaawansowana optyczna redukcja drgań (VR) zapewnia ostrość zdjęć nawet przy 60-krotnym zoomie, a tryb aktywny minimalizuje drgania aparatu podczas chodzenia lub jazdy.

Nowa funkcja podkreślania krawędzi powoduje, że pole ostrości jest wyraźnie zaznaczone. Dzięki temu na ekranie dokładnie widać jego zasięg i można odpowiednio dostosować intensywność w celu lepszego odwzorowania szczegółów. Zaawansowany algorytm AF i wielozadaniowy procesor pozwalają skrócić czas oczekiwania między zdjęciami. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia natychmiastowe udostępnianie fotografii.

Kolejną zaletą dla użytkowników, którzy lubią robić zdjęcia w terenie, jest tryb zdjęć seryjnych z szybkością do 7 klatek na sekundę. Amatorzy kinematografii mogą za pomocą aparatu Coolpix P60. nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD 1080/60i z dźwiękiem stereo. Konfigurowalny przycisk funkcji zapewnia szybki dostęp do takich ustawień, jak czułość ISO, balans bieli czy pomiar ekspozycji.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Źródło: Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)