Nowości Creative bez kabli

Nowości Creative bez kabli

Nowości Creative bez kabli
Źródło zdjęć: © Creative
17.11.2010 11:24, aktualizacja: 19.11.2010 11:02

Firma Creative przedstawiła rozwiązania Pure Wireless Entertainment: tablety Creative ZiiO Pure Wireless Entertainment z 10 lub 7-calowym ekranem, Creative ZEN Touch 2 oraz słuchawki Bluetooth Creative WP-300

Tablet Creative ZiiO Pure Wireless Entertainment
Creative ZiiO to pierwszy na świecie tablet z ekranem dotykowym i kodekiem audio apt-X. Urządzenia oparte jest na systemie operacyjnym Android i, jak zapewnia producent, oferuje najlepszej jakości dźwięk spośród dostępnych na rynku urządzeń konkurencyjnych z systemem Android. Innym atutem tabletu Creative ZiiO jest łatwy i wygodny sposób łączenia przez Bluetooth z szeroką gamą głośników i słuchawek Creative oraz wszystkimi innymi urządzeniami obsługującymi tę technologię. Wysoka jakość bezprzewodowego dźwięku jest efektem zastosowania aplikacji Pure Android Audio oraz kodeka apt-X.

Obraz
© (fot. Creative)

Aplikacja Pure Android Audio
Pure Android Audio to zestaw aplikacji, który umożliwia dostęp do wszystkich ustawień poprawiających jakość audio oraz do konfiguracji połączenia bezprzewodowego za pomocą jednego przycisku. Technologie zastosowane w Pure Android Audio obejmują:

- X-Fi Crystalizer, zapewniający czysty dźwięk muzyki
Podczas konwersji z płyt CD na postać cyfrową, w wysokich i niskich tonach giną ważne szczegóły. Funkcja X-Fi Crystalizer w inteligentny sposób przywraca utracone detale i podnosi jakość cyfrowych materiałów audio.

- X-Fi Expand, zapewniający przestrzenny dźwięk w filmach i grach
X-Fi Expand inteligentnie rozszerza ścieżkę audio w grach i filmach, dzięki czemu dźwięk staje się bardziej realistyczny i głęboki.

- Technologia bezprzewodowa Bluetooth 2.1
Współpracując z kodekiem apt-X, technologia Bluetooth pozwala bezprzewodowo przesyłać strumień wysokiej jakości dźwięku do wszystkich kompatybilnych, stereofonicznych urządzeń, takich jak głośniki ZiiSound D5. ZiiSound T6 (nowe, wysokiej klasy głośniki 2.1 z funkcją Surround Sound) oraz słuchawki Creative WP-300.

Wydajny kodek apt-X o niskiej latencji
Wydajny kodek jest kluczowym elementem sprawiającym, że tablet Creative ZiiO przesyła bezprzewodowo wysokiej jakości dźwięk do zgodnych z apt-X głośników i słuchawek Bluetooth.

ZiiO Pure Wireless Entertainment jest łatwy w obsłudze oraz podobnie jak inne tablety umożliwia sprawdzenie poczty, oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie. Urządzenie można także podłączyć do większego ekranu przez przewód HD. Użytkownicy mogą również pobierać aplikacje z internetu i witryny ziiStore; ponieważ tablet wykorzystuje system operacyjny Android, pozwala instalować dowolne z dziesiątek tysięcy aplikacji dostępnych w sieci za darmo.

Obraz
© (fot. Creative)

Creative ZiiO to pierwszy model wykorzystujący opracowany wewnętrznie przez firmę Creative procesor Zii ZMS-08. który zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniał wysoką wydajność przetwarzania multimediów, wymaganą w urządzeniach nowej generacji.

Bezprzewodowy system rozrywki Creative ZEN Touch 2
Creative ZEN Touch 2 to kolejna propozycja z gamy urządzeń Pure Wireless. Urządzenie pozwala cieszyć się czystym, bezprzewodowym dźwiękiem, przesyłanym strumieniowo do wybranych słuchawek bądź głośników z technologią Bluetooth.

Bezprzewodowe słuchawki Creative WP-300
Trzecią pozycją w systemie Pure Wireless Entertainment są słuchawki bezprzewodowe Creative WP-300. Zaprojektowano je w taki sposób, aby pozwalały słuchać wysokiej jakości muzyki z ulubionego urządzenia mobilnego z obsługą Bluetooth, takiego jak netbook, notebook, smartfon, iPhone, iPad lub tablet z dotykowym ekranem. Słuchawki Creative WP-300 bezproblemowo łączą się tabletem Creative ZiiO oraz odtwarzaczem Creative ZEN Touch 2.

Obraz
© (fot. Creative)

Ceny i dostępność
Rozwiązanie Pure Wireless Entertainment będzie dostępne w sprzedaży na terenie Polski w grudniu 2010 roku, a sugerowane ceny detaliczne poszczególnych produktów to:
- Tablet Creative ZiiO 7” Pure Wireless Entertainment 8GB - 249,99 EUR
- Tablet Creative ZiiO 10” Pure Wireless Entertainment 8GB - 299,99 EUR
- Bezprzewodowy system rozrywkowy ZEN Touch 2 (bez GPSu) 8GB - 189,99 EUR
- Słuchawki Bluetooth Creative WP-300 - 99,99 EUR

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)