Nowość na Facebooku. Serwis chce chronić przed hejterami

Nowość na Facebooku. Serwis chce chronić przed hejterami

Nowość na Facebooku. Serwis chce chronić przed hejterami
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
29.03.2018 11:19, aktualizacja: 02.04.2018 11:11

Chcesz wygłosić swoją opinię na Facebooku, ale boisz się, że od razu rzucą się na ciebie osoby, które uważają inaczej? Serwis chce przed tym chronić.

Facebook wprowadzi możliwość pisania komentarzy pod publicznymi postami, które jednak będą dostępne wyłącznie dla znajomych. To może być naprawdę przydatna opcja. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś chce podzielić się swoim zdaniem, ale niekoniecznie ma zamiar brać udział w dyskusji z nieznajomymi. Tym bardziej że o hejterów w sieci nietrudno.

Obraz
© facebook

Jest też oczywiście druga strona medalu. Komentowanie wyłącznie dla swoich znajomych sprawi, że Facebook jeszcze bardziej ograniczy się do osób, "które myślą tak jak ja". Nie ma nawet szans na dyskusję, skoro z góry zakłada się, że druga strona albo nie ma racji, albo nie będzie w stanie normalnie rozmawiać.

Widzę jednak jeden, niepolityczny argument, który przemawia za tą nowością. Skończą się posty, w których użytkownicy wołają swoich znajomych, bo chcą, żeby post czy obrazek został przez nich zauważony. Przynajmniej takich komentarzy nie będziemy widzieć - dla mnie to plus.

Rzecz jasna to użytkownik zadecyduje, czy komentarz ma być publiczny, czy widoczny tylko dla znajomych. Obecnie opcja jest testowana, nie wiadomo, kiedy stanie się dostępna dla każdego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)