Nowe stacje pogodowe Oregon Scientific

Nowe stacje pogodowe Oregon Scientific

Nowe stacje pogodowe Oregon Scientific
13.04.2011 11:51, aktualizacja: 28.02.2012 16:53

Dla osób chcących samodzielnie poznać prognozę pogody dokładnie dla miejsca, w którym się znajdują Oregon Scietific wprowadził dwie nowe stacje pogodowe.

Stacja pogodowa Oregon Scientific WMR 8. wyposażona jest w graficzny odczyt ciśnienia atmosferycznego, prędkość i kierunek wiatru, jak również fazy księżyca oraz opcjonalnie wskaźnik promieniowania UV. Na wyświetlaczu stacji znajdują się ponadto ikony prognozy pogody, temperatury, wilgotności, a także zegar i kalendarz sterowane radiowo.

Obraz
© (fot. Oregon Scientific)

Bardziej zaawansowanym modelem jest WMR 200. Posiada on dotykowy ekran, podłączenie USB, czujniki zasilania ogniwami słonecznymi, a przy tym dokonuje pomiaru punktu rosy i chłodu wiatru. Ta profesjonalna stacja pogodowa wyposażona jest również w Data Logger, który umożliwia przechowywanie danych przez 436 dni. Posiada ponadto takie podstawowe funkcje jak: zegar i kalendarz sterowane radiowo, pomiar temperatury, wiatru, wilgotności, opadów oraz promieniowania UV. Tak szerokie możliwości pomiarów meteo możliwe są dzięki temu, że do stacji dołączonych jest aż do 10 czujników, które zapewniają poznanie prognozy pogody na 12 lub 24h.

Obraz
© (fot. Oregon Scientific)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)