Nowe monitory Asus ProArt dla profesjonalistów

Nowe monitory Asus ProArt dla profesjonalistów24.04.2013 12:07
Nowe monitory Asus ProArt dla profesjonalistów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Asus zapowiedział wprowadzenie na rynek nowego monitora dla profesjonalistów z serii ProArt. 24-calowy model Asus PA249Q jest fabrycznie skalibrowany, aby oferować jak najwierniejsze odwzorowywanie barw.

Asus PA249. ProArt to profesjonalny 24-calowy monitor o rozdzielczości 1920 x 1200 i proporcjach obrazu 16:10. Wykorzystuje technologię IPS zapewniającą 178-stpniowy kąt widzenia oraz pozwala dopasować jakość obrazu do indywidualnych potrzeb za pomocą szeregu funkcji. Nowość Asus dysponuje sześcioosiową regulacją barw, co przekłada się na dokładne pokrycie przestrzeni kolorów - w Adobe Wide Gamut RGB - 99 proc., sRGB - 100 proc., a 120 proc. w NTSC. Dodatkowo, monitor obsługuje 10-bitową głębię kolorów - w praktyce oznacza to naturalne przejścia pomiędzy różnymi odcieniami. Jasność obrazu sięga 350 cd/m2, a kontrast dynamiczny jest na poziomie 80 000 000:1 przy wykorzystaniu technologii Asus Smart Contrast Ratio.

Nowa generacja Technologia AH-IPS

W urządzeniu zastosowano technologię AH-IPS (Advanced High-Performance In-Plane Switching), która zmniejsza zużycie energii, dba o lepszą precyzję kolorów i jaśniejszy obraz. Monitor wyposażono w zestaw przydatnych funkcji. Asus QuickFit Virtual Scale wyświetla obrazy w rzeczywistej wielkości. Dzięki temu można je dokładnie sprawdzić przed rozpoczęciem drukowania. Z kolei, technologia Asus Splendid Video Intelligence automatycznie dostosowuje ustawienia ekranu, aby zapewnić jak najlepszą jakość obrazu. Te, jak i inne aplikacje są dostępne z poziomu przyjaznego dla użytkownika interfejsu. PA249. pozwala też zaprogramować skróty do najczęściej używanych funkcji. Eliminuje to potrzebę przechodzenia do menu za każdym razem, gdy chcemy z nich skorzystać.

Dwa obrazy na ekranie

Porty DisplayPort, HDMI, DVI-D i D-Sub umożliwiają wyświetlanie obrazu z dwóch różnych źródeł. Tryb picture-in-picture wyświetla zawartość z drugiego źródła w jednym z rogów ekranu, a tryb picture-by-picture rozdziela ekran na połowę i wyświetla jednocześnie zawartość z dwóch źródeł obok siebie. PA249. posiada również cztery porty USB 3.0. Monitor zamontowany jest na uniwersalnej podstawce umożliwiającej regulację kąta nachylenia, obrotu, osi i wysokości.

288769057929705619
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)