Nowe modele telewizorów Philips na rok 2014

Nowe modele telewizorów Philips na rok 2014

Nowe modele telewizorów Philips na rok 2014
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.03.2014 15:56

Philips pokazał nową linię telewizorów Philips serii 7000. W ofercie znajdziemy trzy smukłe modele 7100, 7500, oraz 7800. Dwa ostatnie telewizory to bezramkowa konstrukcja ze szkła i metalu, która pozwala zatrzeć granicę między obrazem wyświetlanym na ekranie a barwną poświatą emitowaną przez system Ambilight.

Wszystkie modele wyposażone są w technologię Micro Dimming Pro, opartą o czujnik światłoczuły, dostosowującą podświetlenie ekranu do jasności w danym pomieszczeniu, zapewnia to odpowiednio głęboki kontrast oraz głęboką czerń.

Seria 780. będzie natomiast pierwszym modelem Philips 4K ULTRA HD zaprezentowanym w 2014r. Technologia Ultra Resolution pozwala skalować każdy sygnał do jakości 4K.
W modelach serii 750. zastosowano bezprzewodowy subwoofer. Jego niska konstrukcja pozwala na dyskretne ukrycie go pod fotelem lub sofą taka by nie zaburzał wystroju wnętrza. Dookólny głęboki bas razem współgra z trójstronną technologią Ambilight.

Ambilight –. dwustronny w seriach 7100 i 7800 oraz trójstronny w serii 7500 – występuje teraz z dodatkowym trybem Gaming Mode. Dzięki niemu Ambilight dynamiczniej zmienia kolorystykę rzucanej poświaty, aby nadążyć za szybkimi scenami w grach. Zintegrowany panel kontrolny Ambilight+hue pozwala użytkownikowi rozszerzyć efekt Ambilight na całe pomieszczenie bez konieczności posiadania smartfona do sterowania lampami Hue.

Dzięki zupełnie nowemu procesorowi głównemu telewizora oraz przebudowanemu od podstaw menu Smart TV wszystkie telewizory Philips z 201. pracują szybciej niż modele zeszłoroczne. Nowe menu jest teraz dużo bardziej przejrzyste i resoponsywne niż zeszłoroczne. Klawiatura QWERTY na odwrocie radiowego pilota pozwala wpisywać tekst szybko i efektywnie. Ponadto modele z serii 7500 wyposażone są w żyroskop i akcelerometr, który umożliwia sterowanie telewizorem za pomocą wskaźnika podobnego do komputerowej myszy, ułatwia to nawigację po menu i galerii aplikacji.

Telewizory Philips Smart TV współpracują z urządzeniami mobilnymi dzięki aplikacji Philips MyRemote dostępnej w Google Play oraz Apple App Store. Za jej pomocą możemy sterować telewizorem z poziomu smartfona lub tabletu oraz odtwarzać na dużym ekranie pliki multimedialne zapisane na tych urządzeniach. Wi-Fi Miracast pozwala na przesyłanie na ekran telewizora całego pulpitu urządzenia mobilnego, technologia ta dostępna jest dla urządzeń pracujących na systemie Android i posiadających kompatybilny moduł Wi-Fi. Natomiast technologia MultiRoom umożliwia udostępnianie sygnału telewizji cyfrowej z jednego telewizora na drugi znajdujący się w tej samej sieci Wi-Fi.

Wszystkie trzy serie będą dostępne w rozmiarach 42. 47 i 55 cali. Generowany przez telewizory obraz 3D wykorzystuje technologię pasywną z lekkimi okularami polaryzacyjnymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)