Nowe mobilne stacje robocze Dell Precision

Nowe mobilne stacje robocze Dell Precision

Nowe mobilne stacje robocze Dell Precision
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.07.2012 16:16, aktualizacja: 25.07.2012 10:03

Dell przedstawia kolejną generację mobilnych stacji roboczych Precision, stworzoną dla inżynierów i projektantów.

Dwa nowe systemy - Dell Precision M470. oraz M6700 – to, według producenta, najwydajniejsze na świecie 15 i 17-calowe mobilne stacje robocze. Powraca również wersja Covet Edition w 17-calowej wersji, z czerwonym wykończeniem oraz bezramkowym ekranem pokrytym odpornym na zarysowania szkłem Corning Gorilla Glass 2, który teraz oferuje jaśniejszy obraz.

Mobilność

Stacje robocze Dell Precision M470. oraz M6700 wykorzystują procesory Intel Core i5, i7 oraz Extreme Edition, z technologią Turbo Boost. Dell oferuje także duży wybór kart graficznych, w tym NVIDIA Quadro z serii K oraz AMD FirePro. Model M6700 jest także jedynym systemem oferującym kartę AMD FirePro M6000 z interfejsem PCIe x16 3. generacji.

Dodatkowo, Dell oferuje do 3. GB pamięci operacyjnej DDR3 SDRAM o szybkości 1600 MHz, a także do 16 GB pamięci o szybkości 1866 MHz, która jest najszybszą pamięcią dostępną w mobilnej stacji roboczej. Stacje Dell Precision mogą być też wyposażone w opcjonalne dyski twarde w technologii SSD - SATA3 o pojemności 512 GB.

Oba nowe systemy oferują duże możliwości rozbudowy, między innymi o RAID 0/1/5 oraz trzy dyski na dane o pojemności do 1.8 TB w modelu M470. oraz do czterech dysków i 2.8 TB na dane w modelu M6700.

Modele M470. and M6700 oferują wiele portów na podłączenie zewnętrznych urządzeń, w tym dwa porty USB 3.0, dwa USB 2.0, jeden port kombo eSATA / USB, a także wyjście VGA, HDMI oraz DisplayPort 1.2.

Budowa

Nowe stacje robocze zaprojektowano do użytku poza biurem, dlatego do ich budowy wykorzystano wytrzymałe aluminium, a ramę wykonano ze stopu magnezu, (zgodna ze standardem MIL-STD 810G), co sprawia także, że komputer jest lekki. Opcjonalna bateria typu slice, możliwość szybkiego ładowania akumulatora dzięki rozwiązaniu ExpressCharge oraz technologia NVIDIA Optimus sprawiają, że komputer jest jeszcze bardziej mobilny.

Nowe stacje robocze wyposażono w ciche, podwójne wentylatory i rozwiązania chłodzące procesor i układ graficzny, które pozwalają na długi czas działania w trybie dużej wydajności bez ryzyka przegrzania. Dzięki specjalnej kieszeni pozwalają też na szybkie wyjęcie głównego dysku twardego, co przyda się użytkownikom pracującym z dużą ilością danych lub poufnymi informacjami.

Dell Precision oferuje wiele matryc do wyboru, w tym z podświetleniem WLED i IPS RBG LED, z szerokim spektrum kolorów, w tym odwzorowaniem ponad 10. procent gamy kolorów Adobe. Precision M6700 będzie także pierwszą stacją roboczą oferującą w nadchodzących miesiącach opcjonalną obsługę za pomocą gestów.

Kolejną nowością w modelu M670. jest technologia NVIDIA 3D Vision Pro – kombinacja bezprzewodowych, aktywnych okularów migawkowych, wbudowanego huba komunikacyjnego RF oraz specjalnego oprogramowania. Technologia automatycznie zamienia wizualizacje CAD/CAM/CAE, DCC oraz obrazy z innych aplikacji na obraz stereoskopowy 3D.

Mobilne stacje robocze M470. i M6700 mogą obsługiwać do 3 monitorów jednocześnie oraz do 5 monitorów w przypadku podłączenia ich do stacji dokującej (nowe stacje Precision są kompatybilne ze stacjami dokującymi Latitude serii E).

Bezpieczeństwo danych

Stacje robocze Dell Precision wspierane są przez funkcje zapewniające bezpieczeństwo, w tym Dell ProSupport, Dell Data Protection / Encryption oraz czytnik palców FIPS.

Mają także certyfikat ISV od takich dostawców oprogramowania jak Altair, Ansys, Autodesk, Adobe, Avid, Grassvalley, Matrox, Sony, Dassault Systemes, PTC, Siemens PLM Software, Barco, Schlumberger, Landmark, esri, ffA (Foster Findlay Associates), Dynamic Graphics i wielu innych, gwarantujący kompatybilność i niezawodność oprogramowania.

Ceny i dostępność

Wszystkie nowe stacje robocze są dostępne w sprzedaży już teraz. Ceny zaczynają się od 9 879 zł netto za model Dell Precision M4700 oraz 9 571 zł netto za model M6700.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)