Nowe karty graficzne Radeon HD 5800 od Gigabyte

Nowe karty graficzne Radeon HD 5800 od Gigabyte

Nowe karty graficzne Radeon HD 5800 od Gigabyte
09.03.2010 10:39, aktualizacja: 09.03.2010 10:50

Gigabyte zaprezentował najnowsze produkty z rodziny Ultra Durable VGA Radeon HD 5800. Nowe modele wykorzystują sprawdzoną już serię układów graficznych ATI Radeon HD 5800, oferując przy tym autorskie rozwiązania firmy Gigabyte, które zapewniają wydajność, stabilność oraz niższe temperatury pracy w porównaniu do produktów referencyjnych.

Trzy nowe karty GV-R587UD-1GD, GV-R585OC-1GD i GV-R583UD-1GD –. zbudowane są w oparciu o zaawansowane rdzenie graficzne ATI z serii Radeon HD 5800, wykonane w procesie technologicznym 40 nm i współpracujące z najszybszymi na rynku modułami pamięci GDDR5. Ponadto architektura ATI zapewnia wsparcie dla najnowszych technologii takich jak: Microsoft DirectX 11, ATI Eyefinity, ATI Stream, Quad ATI CrossFireX multi-GPU, UVD 2 i PowerPlay.

Debiutujące modele wykorzystują również drugą generację silnika graficznego ATI TeraScale, który dzięki zastosowaniu odpowiednio 1600. 1440 i 1120 procesorów strumieniowych oferuje wydajność przekraczającą 2 teraFLOPS-y.

Obraz
© (fot. Gigabyte)

Każda z opisywanych kart może pochwalić się 1GB pamięci GDDR5. która charakteryzuje się znacznie wyższą przepustowością danych w stosunku do starszych kości GDDR3. Dzięki tym technologiom użytkownicy mogą liczyć na najwyższą wydajność nie tylko w grach ale także i w szeregu innych zastosowań, gdzie wykorzystywany jest potencjał GPU – obliczenia równoległe, dekodowanie wideo, obróbka grafiki czy generowanie zaawansowanej fizyki.

Karty graficzne Gigabyte to również dobre rozwiązania do systemów kina domowego. Wszystkie trzy modele wyposażone są w wyjścia DisplayPort umożliwiające przesyłanie obrazu w wysokiej rozdzielczości (przepustowość interfejsu to 10,8Gb/s). Ponadto nowe karty oferują możliwość podłączenia telewizora, monitora czy projektora za pomocą złącza HDMI z pełną obsługą dźwięku w formacie 7.1.

Dodatkowo seria kart Gigabyte Ultra Durable Radeon VGA HD 5800 zapewnia wsparcie dla technologii ATI PowerPlay, czyli zaawansowanego systemu zarządzania energią GPU. Dzięki temu możemy liczyć na bardzo dobry stosunek wydajności za wat energii, a co za tym idzie i niższe rachunki za prąd.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)