Nowe Gorilla Glass lepiej zniesie upadki

Nowe Gorilla Glass lepiej zniesie upadki

Nowe Gorilla Glass lepiej zniesie upadki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.11.2014 12:29, aktualizacja: 05.07.2016 11:07

Firma Corning, twórcy Gorilla Glass, niebawem rozpocznie masową produkcję czwartej generacji szkła dla urządzeń mobilnych.

Firma Corning, twórca Gorilla Glass, niebawem rozpocznie masową produkcję czwartej generacji szkła dla urządzeń mobilnych.

Rozbity ekran w smartfonie lub tablecie to największa zmora użytkowników. Spowodowana upadkiem pajęczyna na ekranie urządzenia powoduje utratę gwarancji i zazwyczaj wiąże się z wysokimi kosztami naprawy. Gdyby w naszych smartfonach było montowane tradycyjne szkło sodowo-wapniowe, każdy upadek z wysokości metra kończyłby się rozbitym ekranem.

Jak informuje Corning, testy najnowszej, czwartej generacji Gorilla Glass pokazują, że najnowsza odsłona powłoki ekranów jest w stanie przetrwać aż 80 proc. upadków. Twórcy szkła skupili się tym razem głównie na jego odporności na uderzenia, o co prosili ich użytkownicy smartfonów. Gorilla Glass 4 ma więc wytrzymywać dwukrotnie silniejsze kontakty z podłożem niż produkty konkurencyjnych firm.

Corning rozesłało już próbki Gorilla Glass 4 do producentów urządzeń i chociaż nie padła żadna konkretna data, to najprawdopodobniej już w przyszłym roku znajdziemy je w najnowszych smartfonach i tabletach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)