Nowa listwa zabezpieczająca Ever Premium Pro

Nowa listwa zabezpieczająca Ever Premium Pro

26.07.2011 10:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ever wprowadził do sprzedaży nową listwę antyprzepięciową Premium Pro. Produkt jest zgodny z podwyższonymi normami bezpieczeństwa, jakie zaczęły obowiązywać w 2011 roku.

Zgodnie z najnowszymi przepisami profesjonalne listwy antyprzepięciowe powinny być wyposażone w dodatkową ochronę warystora oraz filtr EMI. Zadaniem filtra jest zmniejszanie zakłóceń przebiegu sieciowego (filtrowanie napięcia), zaś warystor odpowiada za ochronę podłączonych urządzeń w razie przepięcia.

Warystor w modelu Premium Pro został dodatkowo zabezpieczony przed zbytnim przegrzaniem. To podzespół, który niejako "bierze na siebie" każde pojedyncze przepięcie. Po wielu takich zdarzeniach możliwe jest częściowe uszkodzenie warystora, czego rezultatem może być przegrzanie i defekt obudowy. Dodatkowa ochrona w postaci osłonek termicznych pochłaniających ciepło skutecznie zapobiega tego typu zdarzeniom.

Obraz
© (fot. Ever)

Model Premium Pro dysponuje przewodem o długości 3 metrów. Umieszczony na obudowie podświetlany wyłącznik stanowi ochronę przed przypadkowym wyłączeniem. Listwa Premium Pro objęta jest 5-letnią gwarancją. Chroniony przez nią sprzęt jest ubezpieczony do wartości 1800 EUR. Sugerowana cena detaliczna produktu wynosi 89 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)