Nowa funkcja w Mapach Google'a. Zaczynają przypominać serwis społecznościowy

Nowa funkcja w Mapach Google'a. Zaczynają przypominać serwis społecznościowy

Nowa funkcja w Mapach Google'a. Zaczynają przypominać serwis społecznościowy
Źródło zdjęć: © google
Arkadiusz Stando
26.10.2018 11:06, aktualizacja: 26.10.2018 11:28

Mapy Google'a otrzymały nową funkcję. Teraz można obserwować swoje ulubione miejsca, zupełnie jak konta i hashtagi na Instagramie czy znajomych na Twitterze. Czy Mapy Google'a zmienią się w sieć społecznościową?

Mapy Google'a otrzymały nową funkcję dla smartfonów z systemem Android. Przypomina trochę te, które znamy doskonale już z portali społecznościowych, takich jak Twitter czy Instagram. Jak by się uprzeć, to i Facebook. Pozwoli nam obserwować okoliczne miejsca - w tym sklepy, i dostarczy nam informacji o nadchodzących wydarzeniach, promocjach i wyprzedażach.

Google przekazało informację o nowej funkcji tam gdzie zawsze, czyli na blogu Google. W treści posta pojawiła się informacja bardzo ważna dla Polaków. Product Manager Map Google'a zapowiada wprowadzenie sekcji "Dla Ciebie" w kolejnych krajach świata. Być może będziemy jednym z nich.

Google Maps [nowa funkcja] - bądź na bieżąco

Od teraz możesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami, wydarzeniami czy ofertami polecanymi przez dane miejsce. Funkcja będzie bardzo użyteczna szczególnie dla osób mających swoje ulubione sklepy, czy inne miejsca do których chętnie uczęszczają.

Funkcja dotyczy miejsc takich jak sklepy, restauracje, hotele, puby czy tym podobne. Po dodaniu ulubionego miejsca do listy obserwowanych, wszelkie nowości będą pojawiać się w dodanej niedawno zakładce "Dla Ciebie".

Obraz
© google

Google Maps [nowa funkcja] - sekcja "Dla Ciebie"

Od czerwca 2018 roku Google obsługuje sekcję "Dla Ciebie". Służy jako kanał rekomendacji lokalnych miejsc. Dzięki nowej funkcji śledzenia, Mapy Google'a będą w stanie lepiej dopasować sugerowane miejsca do preferencji użytkownika. Staną się bardziej spersonalizowane.

Jest tylko jeden problem. Jak na razie funkcja została wprowadzona całkowicie tylko w kilku krajach. Polska do nich nie należy, ale niektórzy użytkownicy mają możliwość jej testowania. "Dla Ciebie" została wprowadzona już w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Japonii.

Google Maps [nowa funkcja] - do czego nam się właściwie przyda?

Mieliście kiedyś wrażenie, że przegapiliście coś ważnego, np. wyprzedaż w pobliskim sklepie z elektroniką czy książkami? Być może nawet o tym nie wiedzieliście. Nowa funkcja Map Google'a będzie was powiadamiać o takich wydarzeniach. A przynajmniej takie jest zdanie jej twórców.

W Mapach Google'a jest już ponad 150 milionów zarejestrowanych miejsc. I powstają kolejne, a firma wciąż rozwija swoją aplikację z prostego względu - cieszy się ogromną popularnością. Poza wyszukiwarką Google, jest drugą tak przydatną aplikacją od Google'a.

Ale to też nie jedyna nowość. Mapy Google'a pozwolą teraz dodawać nowe miejsca jeszcze przed ich otwarciem. Na trzy miesiące przed przysłowiowym przecięciem wstęgi właściciele knajpy będą mogli dodać ją do Map Google'a. W ten sposób okoliczni mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o jej powstawaniu oraz czego i kiedy się mogą się spodziewać. Z tej funkcji możecie skorzystać w Google My Business.

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)