Nowa broń w Donbasie. Ukraina oskarża

Nowa broń w Donbasie. Ukraina oskarża

Nowa broń w Donbasie. Ukraina oskarża
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Adam Bednarek
10.04.2019 15:00, aktualizacja: 10.04.2019 18:43

Według ukraińskiej armii w Donbasie wykorzystywana jest nowa rosyjska broń. Za masową produkcję ma odpowiadać koncern Kałasznikowa.

"Tym razem Ukraińcy donoszą o użyciu na wschodzie kraju systemu amunicji artyleryjskiej Krasnopol, kalibru 152 mm" - pisze serwis rp.pl.

Dla ukraińskiej armii to kolejny dowód na to, że w Donbasie wykorzystywana jest nowa broń Rosjan, a konkretnie nowy system artylerii. W walce miała zostać użyta 5 kwietnia, kiedy to ukraińskie pozycje ostrzelane zostały z systemów artyleryjskich kalibru 152 mm i 122 mm.

Jak wynika z relacji ukraińskiej armii, za masową produkcję odpowiedzialny jest koncern Kałasznikowa.

To nie pierwszy raz, kiedy zarzuca się Rosjanom wykorzystanie nowego rodzaju uzbrojenia w Donbasie. Separatyści mogą liczyć na wsparcie rosyjskiej broni radioelektronicznej - wynikało z obserwacji OBWE. Raport na ten temat opublikowano w sierpniu 2018 roku.

W mediach co jakiś czas pojawiają się nowe informacje na temat ofensywy Rosjan w Donbasie. Zdaniem dr. Adama Lelonka, szefa Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji, to elementem wojny informacyjnej rozgrywanym przez obie strony. Rosji pogłoski o zbliżającej się wojnie na pełną skalę służą oddziaływaniu na zachodnie społeczeństwa, aby wywołać "niepokój, lęk, chaos informacyjny, obniżenie wiary w sojusze i własne możliwości obronne". Z kolei dla Ukrainy zwracanie uwagi na zagrożenie to "informacyjny mechanizm obronny".

Możemy się domyślać, że w podobny sposób działa zwrócenie uwagi na to, jakie uzbrojenie wykorzystywane jest w Donbasie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (131)