Nokia N900 w Polsce 23. listopada

Nokia N900 w Polsce 23. listopada

Nokia N900 w Polsce 23. listopada
Źródło zdjęć: © Nokia
12.11.2009 16:26, aktualizacja: 12.11.2009 16:36

Nokia rozpoczęła dostawy modelu N900 - wykorzystującego oprogramowanie open source Maemo 5. W Polsce planowany termin rozpoczęcia sprzedaży to 23. listopada.

Sugerowana cena detaliczna Nokii N900 to 2499 zł. W pierwszych dwóch tygodniach sprzedaży produkt będzie dostępny wyłącznie sklepie online Nokii oraz w salonach firmowych producenta.

Przypomnijmy, że pierwotna data premiery Nokii N900 była wyznaczona na koniec października.

Nokia N900 została wyposażona w oprogramowanie bazujące na systemie operacyjnym Linux, technologię przeglądarki internetowej Mozilla i łączność komórkową. Urządzenie ma wydajny procesor ARM Cortex-A8, do 1 GB pamięci na aplikacje oraz grafikę OpenGL ES 2.0. Parametry te umożliwiają wielozadaniowość porównywalną z możliwościami komputera. W tym samym czasie na urządzeniu może działać wiele aplikacji, a dzięki temu, że wszystkie uruchomione programy są stale aktywne i dostępne na pulpicie, można je łatwo przełączać.

Przeglądanie stron internetowych w Nokia N900 ma być bardzo wygodne - urządzenie posiada ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości WVGA oraz szybką łączność internetową 10/2 HSPA i WLAN. Dzięki przeglądarce wykorzystującej technologię Mozilla strony internetowe wyglądają tak jak na komputerze. Pełna obsługa technologii AJAX i Adobe Flash 9.4 umożliwia wyraźne wyświetlanie internetowych filmów wideo i interaktywnych aplikacji. Aktualizacja oprogramowania Maemo odbywa się automatycznie przez Internet.

Wiadomości w Nokia N900 można pisać łatwo i wygodnie dzięki pełnej, fizycznej, wysuwanej klawiaturze QWERTY. Wystarczy kilka dotknięć, aby skonfigurować pocztę e-mail, a poprzez usługę Nokia Messaging można mieć w każdej chwili dostęp nawet do 10 prywatnych kont email. Wymiana wiadomości przy użyciu SMS lub komunikatorów internetowych ze znajomymi jest wyświetlana w jednym widoku, a wszystkie rozmowy są porządkowane w osobnych oknach.

Urządzenie ma 32 GB pamięci, którą można rozbudować do 48 GB przy użyciu karty microSD. Miłośnikom fotografii Maemo i Nokia N900 oferują nowy interfejs pozwalający w przyjazny sposób oznaczać zdjęcia i dzielić się nimi z użytkownikami ulubionych serwisów społecznościowych. Model wyposażony jest w aparat o rozdzielczości 5 Mpix z optyką marki Carl Zeiss.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)