Nintendo Switch Pro trafi do sprzedaży? Producent odpowiada na pogłoski

Nintendo Switch Pro trafi do sprzedaży? Producent odpowiada na pogłoski
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.07.2019 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nintendo Switch trafi niedługo na rynek w nowej, nieco uproszczonej wersji o nazwie Lite. Dowiedzieliśmy się o tym wczoraj. Nie brakuje jednak plotek na temat jeszcze jednego modelu Pro o mocniejszych tym razem parametrach. Producent z Japonii zaprzeczył pogłoskom. Jak wynika jednak z dokumentów firmy, Switche dostaną nowe procesory i pamięć.

Nintendo Switch Lite. Tak nazywa się model, o którym dowiedzieliśmy się wczoraj. Będzie prostszy i nie będziemy go mogli podłączyć do telewizora. Ma zadebiutować we wrześniu. To jednak nie koniec pogłosek krążących po sieci. Według niektórych z nich, jeszcze w tym roku ma powstać także wersja o lepszych z kolei parametrach. Co na to szefowie Nintendo?

Nintendo Switch Pro. Model, którego nie będzie

Jak poinformował amerykański portal CNET, szef oddziału Nintendo w Stanach Zjednoczonych wyraźnie zaprzecza pogłoskom o kolejnych modelach Switcha w tym roku. Człowiek o bardzo adekwatnym do swojej roli nazwisku, czyli Doug Bowser udzielił wywiadu. W artykule przeczytamy: "Nintendo Switch Lite to jedyny nowy model na te święta. Konsola na razie nie dostanie lepszych podzespołów".

Nintendo nie planuje nowego Switcha w tym roku. Dokumenty, które japońska firma złożyła w biurze FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności) sugerują jednak coś innego. Nintendo Switch ma według nich otrzymać zupełnie nową płytę główną, nowy chipset i inny rodzaj pamięci NAND. Nazwa urządzenia ma jednak pozostać bez zmian, a klienci będą je kupować jako zwykłego Switcha. Czy zadebiutuje jeszcze w tym roku?

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)