Nintendo Switch Pro trafi do sprzedaży? Producent odpowiada na pogłoski

Nintendo Switch Pro trafi do sprzedaży? Producent odpowiada na pogłoski

Nintendo Switch Pro trafi do sprzedaży? Producent odpowiada na pogłoski
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.07.2019 14:35

Nintendo Switch trafi niedługo na rynek w nowej, nieco uproszczonej wersji o nazwie Lite. Dowiedzieliśmy się o tym wczoraj. Nie brakuje jednak plotek na temat jeszcze jednego modelu Pro o mocniejszych tym razem parametrach. Producent z Japonii zaprzeczył pogłoskom. Jak wynika jednak z dokumentów firmy, Switche dostaną nowe procesory i pamięć.

Nintendo Switch Lite. Tak nazywa się model, o którym dowiedzieliśmy się wczoraj. Będzie prostszy i nie będziemy go mogli podłączyć do telewizora. Ma zadebiutować we wrześniu. To jednak nie koniec pogłosek krążących po sieci. Według niektórych z nich, jeszcze w tym roku ma powstać także wersja o lepszych z kolei parametrach. Co na to szefowie Nintendo?

Nintendo Switch Pro. Model, którego nie będzie

Jak poinformował amerykański portal CNET, szef oddziału Nintendo w Stanach Zjednoczonych wyraźnie zaprzecza pogłoskom o kolejnych modelach Switcha w tym roku. Człowiek o bardzo adekwatnym do swojej roli nazwisku, czyli Doug Bowser udzielił wywiadu. W artykule przeczytamy: "Nintendo Switch Lite to jedyny nowy model na te święta. Konsola na razie nie dostanie lepszych podzespołów".

Nintendo nie planuje nowego Switcha w tym roku. Dokumenty, które japońska firma złożyła w biurze FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności) sugerują jednak coś innego. Nintendo Switch ma według nich otrzymać zupełnie nową płytę główną, nowy chipset i inny rodzaj pamięci NAND. Nazwa urządzenia ma jednak pozostać bez zmian, a klienci będą je kupować jako zwykłego Switcha. Czy zadebiutuje jeszcze w tym roku?

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)