ycipk-3lr540

Nintendo interesuje się 5G i VR-em. Nowe technologie dla nowego Switcha?

Nintendo Switch zadebiutowało w 2017 roku. Nowa przenośna konsola japońskiej firmy zachwyciła graczy na całym świecie. Nie brakuje jednak plotek na temat jej następcy. Na ostatnim spotkaniu z inwestorami szefowie Nintendo zdradzili, że interesują się najnowszymi technologiami, w tym VR-em, 5G, a nawet cloud gamingiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nintendo potwierdziło, że testuje 5G, VR, a także cloud gaming dla swoich urządzeń
Nintendo potwierdziło, że testuje 5G, VR, a także cloud gaming dla swoich urządzeń (Materiały prasowe)
ycipk-3lr540

Nintendo testuje 5G. Taką wiadomość usłyszeli inwestorzy. To w dodatku tylko jedna z kilku technologii, którymi interesuje się firma odpowiedzialna za konsolę Switch. Japoński gigant na rynku gier wideo zdradził ostatnio, że jego inżynierowie testują także VR, czyli wirtualną rzeczywistość. Myślą również o cloud gamingu, czyli grach w "chmurze". Za pośrednictwem tej ostatniej technologii będzie można streamować gry bez pobierania ich na urządzenia.

Podobne rozwiązanie znajdziemy np. w Google Stadia, czyli konsoli, o której dowiedzieliśmy się miesiąc temu. Nintendo przyznaje jednak, że na razie nie planuje rywalizować z konkurencją. Shigeru Miyamoto, czyli twórca Mario i jeden z szefów japońskiej firmy poinformował o tym wszystkim na 79 już konferencji o nazwie Annual General Meeting of Shareholders (w tłum. coroczne spotkanie inwestorów).

- Nie zamierzamy gonić trendów w technologiach – skomentował także Ko Shiota, kolejny z dyrektorów Nintendo. Japońska firma prowadziła już wcześniej testy w swoim kraju. Jak podawał amerykański portal Kotaku, pozwoliła japońskim graczom na streamowanie gier (prosto z "chmury"), oczywiście pod warunkiem, że posiadali odpowiednio szybkie Wi-Fi.

ycipk-3lr540

5G, czyli najnowszy internet mobilny dopiero wchodzi na rynek, jednak ma zapewnić jeszcze lepsze prędkości. Dziś nie brakuje jednak kontrowersji na jego temat. Powstał mit, że 5G powoduje różnego rodzaju choroby, o czym pisaliśmy. Będziemy musieli więc jeszcze poczekać. W styczniu informowaliśmy też, że Nintendo nie planuje jak na razie następcy dla Switcha.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3lr540

ycipk-3lr540
ycipk-3lr540