Niezwykłe miejsca w Google Earth

Niezwykłe miejsca w Google Earth
Źródło zdjęć: © Google Earth

05.07.2011 14:41, aktual.: 28.02.2017 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

None

Google Earth to nie tylko narzędzie przydatne do nauki czy zwiedzania świata. Są zapaleńcy, którzy wykorzystują je głównie do tego, żeby odnaleźć najdziwniejsze i najbardziej interesujące miejsca, które były wcześniej nieznane lub znane tylko nielicznym.

Ciekawi nas kto i w jaki sposób zaparkował swój samolot na parkingu przy centrum handlowym.

Elsey, *Niemcy, współrzędne do wpisania w Google Earth:*51°21'44.46"N 7°33'28.70"E

1 / 12

Przewrócony statek

Obraz
© Google Earth

Oko satelity wypatrzyło przewrócony statek dryfujący w jednym z kanałów w Iraku.

2 / 12

Teren bazy wojskowej w Chinach

Obraz
© Google Earth

Zdjęcie wygląda zupełnie nieciekawie, prawda? Zaczyna być interesujące, kiedy pozna się jego historię: jest to obszar w bazie wojskowej Chińskiej Republiki Ludowej oddający w nieco mniejszej skali sporny teren na granicy z Indiami. Służy on chińskiej armii do ćwiczeń i opracowywania strategii.

3 / 12

Trójkąt na środku pustyni

Obraz
© Google Earth

Ten trójkąt niewiadomego pochodzenia znajduje się na środku pustyni w Arizonie. Zastanawiające, dlaczego zawsze takie dziwne kształty odnajdywane są na pustynnych obszarach USA...

4 / 12

Wielki różowy królik

Obraz
© Google Earth

Kto wie, co robi wielki różowy królik w środku parku? My! To rodzaj artystycznego wyrazu wiedeńskich artystów, stworzony we Włoszech. Ma ponad 60 metrów długości i wabi się Hare.

5 / 12

Logo Firefox

Obraz
© Google Earth

Reklama poprzez Google Earth to już częsta praktyka. Do grona, w którym są między innymi KFC, Maxim, IKEA czy BMW, dołączyła także fundacja Mozilla, umieszczając logo swojej przeglądarki na jednym z oregońskich pól.

6 / 12

Wypadek

Obraz
© Google Earth

Na zdjęciach satelitarnych zostało uchwycone wiele wypadków losowych. Na tym zdjęciu widzimy obrazek mający miejsce kilka minut po wypadku drogowym tira.

7 / 12

Pożar

Obraz
© Google Earth

A tu inny wypadek losowy: pożar na jednym z osiedli w niemieckim mieście.

8 / 12

Statek wśród wieżowców

Obraz
© Google Earth

Skąd tam się wziął ten wycieczkowiec? Pewnie osuszono dok zanim zdążył wypłynąć... nic podobnego - to jedno z centrów handlowych w Hong Kongu.

9 / 12

Sztuka na pustyni

Obraz
© Google Earth

Prawie dwa kilometry kwadratowe australijskiej pustyni zajmuje "obraz" artysty Ando.

10 / 12

Cmentarzysko samolotów

Obraz
© Google Earth

Samoloty też kiedyś kończą swój żywot. Nawet nasz ostatni TU-154 będzie musiał kiedyś skończyć służbę, choć nie sądzimy, że nastąpi to wkrótce. W USA nie zawsze kokpity tnie się na żyletki. Samoloty wojskowe lądują często (dosłownie i w przenośni) na cmentarzyskach takich, jak to.

11 / 12

Cmentarzysko statków

Obraz
© Google Earth

Skoro mowa o cmentarzysku samolotów, powiedzmy też o jego odpowiedniku dla statków. Takich miejsc jest naprawdę bardzo dużo: można je znaleźć np. u wybrzeży Afryki. To jednak sprawia szczególnie upiorne wrażenie, gdyż setki statków stoją tutaj jeden przy drugim na bardzo dużym obszarze.

12 / 12

Wyspa w kształcie serca

Obraz
© Google Earth

Galerię zakończymy czymś bardziej pozytywnym niż rozkładający się złom. Ta wyspa w kształcie serca znajduje się u wybrzeży Chorwacji i naprawdę miło na nią popatrzeć.

Trafiliście kiedyś na ciekawe miejsce "podróżując" z Google Earth? A może znaleźliście coś niezwykłego przez jeden z serwisów zajmujących się tym na co dzień? Jeśli tak - podzielcie się z nami współrzędnymi w komentarzach.

Jacek Górski

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)