Niezwykłe miejsca w Google Earth

Niezwykłe miejsca w Google Earth

Niezwykłe miejsca w Google Earth
Źródło zdjęć: © Google Earth
05.07.2011 14:41, aktualizacja: 28.02.2017 11:20

None

Google Earth to nie tylko narzędzie przydatne do nauki czy zwiedzania świata. Są zapaleńcy, którzy wykorzystują je głównie do tego, żeby odnaleźć najdziwniejsze i najbardziej interesujące miejsca, które były wcześniej nieznane lub znane tylko nielicznym.

Ciekawi nas kto i w jaki sposób zaparkował swój samolot na parkingu przy centrum handlowym.

Elsey, *Niemcy, współrzędne do wpisania w Google Earth:*51°21'44.46"N 7°33'28.70"E

1 / 12

Przewrócony statek

Obraz
© Google Earth

Oko satelity wypatrzyło przewrócony statek dryfujący w jednym z kanałów w Iraku.

2 / 12

Teren bazy wojskowej w Chinach

Obraz
© Google Earth

Zdjęcie wygląda zupełnie nieciekawie, prawda? Zaczyna być interesujące, kiedy pozna się jego historię: jest to obszar w bazie wojskowej Chińskiej Republiki Ludowej oddający w nieco mniejszej skali sporny teren na granicy z Indiami. Służy on chińskiej armii do ćwiczeń i opracowywania strategii.

3 / 12

Trójkąt na środku pustyni

Obraz
© Google Earth

Ten trójkąt niewiadomego pochodzenia znajduje się na środku pustyni w Arizonie. Zastanawiające, dlaczego zawsze takie dziwne kształty odnajdywane są na pustynnych obszarach USA...

4 / 12

Wielki różowy królik

Obraz
© Google Earth

Kto wie, co robi wielki różowy królik w środku parku? My! To rodzaj artystycznego wyrazu wiedeńskich artystów, stworzony we Włoszech. Ma ponad 60 metrów długości i wabi się Hare.

5 / 12

Logo Firefox

Obraz
© Google Earth

Reklama poprzez Google Earth to już częsta praktyka. Do grona, w którym są między innymi KFC, Maxim, IKEA czy BMW, dołączyła także fundacja Mozilla, umieszczając logo swojej przeglądarki na jednym z oregońskich pól.

6 / 12

Wypadek

Obraz
© Google Earth

Na zdjęciach satelitarnych zostało uchwycone wiele wypadków losowych. Na tym zdjęciu widzimy obrazek mający miejsce kilka minut po wypadku drogowym tira.

7 / 12

Pożar

Obraz
© Google Earth

A tu inny wypadek losowy: pożar na jednym z osiedli w niemieckim mieście.

8 / 12

Statek wśród wieżowców

Obraz
© Google Earth

Skąd tam się wziął ten wycieczkowiec? Pewnie osuszono dok zanim zdążył wypłynąć... nic podobnego - to jedno z centrów handlowych w Hong Kongu.

9 / 12

Sztuka na pustyni

Obraz
© Google Earth

Prawie dwa kilometry kwadratowe australijskiej pustyni zajmuje "obraz" artysty Ando.

10 / 12

Cmentarzysko samolotów

Obraz
© Google Earth

Samoloty też kiedyś kończą swój żywot. Nawet nasz ostatni TU-154 będzie musiał kiedyś skończyć służbę, choć nie sądzimy, że nastąpi to wkrótce. W USA nie zawsze kokpity tnie się na żyletki. Samoloty wojskowe lądują często (dosłownie i w przenośni) na cmentarzyskach takich, jak to.

11 / 12

Cmentarzysko statków

Obraz
© Google Earth

Skoro mowa o cmentarzysku samolotów, powiedzmy też o jego odpowiedniku dla statków. Takich miejsc jest naprawdę bardzo dużo: można je znaleźć np. u wybrzeży Afryki. To jednak sprawia szczególnie upiorne wrażenie, gdyż setki statków stoją tutaj jeden przy drugim na bardzo dużym obszarze.

12 / 12

Wyspa w kształcie serca

Obraz
© Google Earth

Galerię zakończymy czymś bardziej pozytywnym niż rozkładający się złom. Ta wyspa w kształcie serca znajduje się u wybrzeży Chorwacji i naprawdę miło na nią popatrzeć.

Trafiliście kiedyś na ciekawe miejsce "podróżując" z Google Earth? A może znaleźliście coś niezwykłego przez jeden z serwisów zajmujących się tym na co dzień? Jeśli tak - podzielcie się z nami współrzędnymi w komentarzach.

Jacek Górski

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)