Netia ma własny router WiFi - Netia Spot

Netia ma własny router WiFi - Netia Spot

09.06.2011 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netia Spot to nowy router, który operator będzie oferował wszystkim swoim klientom. Będzie on wypożyczany, a nie sprzedawany. Przedstawiciele Netii chwalą się, że dopracowano w nim wszystkie szczegóły wyglądu, a rozwiązywanie problemów i obsługę maksymalnie uproszczono.

Wygląd urządzenia zaprojektowała firma Design Partners. Router ma tylko jedną, niemigającą, dwukolorową diodę - która świeci się na biało w momencie, kiedy wszystko pracuje poprawnie i na czerwono, kiedy jest jakiś błąd.

Router Wi-Fi w standardzie n (do 300 Mb/s) ma wbudowany modem ADSL2+, 3 porty Ethernet 100 Mb/s. Urządzenie ma 2 porty USB, do których można podłączyć dysk USB (będzie widoczny w otoczeniu sieciowym) lub modem USB z mobilnym Internetem od Netii (inni operatorzy nie są obsługiwani). Obsługa drukarki USB ma pojawić się jesienią.

Dodatkową opcją jest współpraca z operatorem sieci hotspotów Wi-Fi - FON. Jeżeli ktoś zgodzi się udostępniać swoje połączenie Wi-Fi innym członkom społeczności, może liczyć na rewanż - w ten sposób powstaje ogólnoświatowa sieć hotspotów, z których można korzystać za darmo. Z tej opcji będzie można zrezygnować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)