Netia ma własny router WiFi - Netia Spot

Netia ma własny router WiFi - Netia Spot

Netia ma własny router WiFi - Netia Spot
09.06.2011 10:00

Netia Spot to nowy router, który operator będzie oferował wszystkim swoim klientom. Będzie on wypożyczany, a nie sprzedawany. Przedstawiciele Netii chwalą się, że dopracowano w nim wszystkie szczegóły wyglądu, a rozwiązywanie problemów i obsługę maksymalnie uproszczono.

Wygląd urządzenia zaprojektowała firma Design Partners. Router ma tylko jedną, niemigającą, dwukolorową diodę - która świeci się na biało w momencie, kiedy wszystko pracuje poprawnie i na czerwono, kiedy jest jakiś błąd.

Router Wi-Fi w standardzie n (do 300 Mb/s) ma wbudowany modem ADSL2+, 3 porty Ethernet 100 Mb/s. Urządzenie ma 2 porty USB, do których można podłączyć dysk USB (będzie widoczny w otoczeniu sieciowym) lub modem USB z mobilnym Internetem od Netii (inni operatorzy nie są obsługiwani). Obsługa drukarki USB ma pojawić się jesienią.

Dodatkową opcją jest współpraca z operatorem sieci hotspotów Wi-Fi - FON. Jeżeli ktoś zgodzi się udostępniać swoje połączenie Wi-Fi innym członkom społeczności, może liczyć na rewanż - w ten sposób powstaje ogólnoświatowa sieć hotspotów, z których można korzystać za darmo. Z tej opcji będzie można zrezygnować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)