NetBook - nowe wcielenie ClassmatePC

NetBook - nowe wcielenie ClassmatePC03.04.2008 09:39
NetBook - nowe wcielenie ClassmatePC
Źródło zdjęć: © Intel

Na konferencji Intel Developer Forum w Szanghaju Firma Intel Corporation przedstawiła nowy projekt Classmate PC.

*Uczniowski Classmate PC drugiej generacji to niedroga, w pełni funkcjonalna i wytrzymała platforma komputerowa ukierunkowana na pracę w internecie. Te proste w obsłudze komputery oferują łączność bezprzewodową, dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym, wodoodporną klawiaturę i zwiększoną wytrzymałość na upadki. Intel nazywa tę kategorię komputerów "netbookami". *
Komputer zaprojektowany przez Intela oferuje producentom szereg opcji, które pozwalają dostosować modele laptopów do różnych potrzeb edukacyjnych. Nowy komputer uczniowski to innowacyjne narzędzie edukacyjne, dzięki któremu nauczyciele i rodzice mogą wykorzystać technologię, komputery i dostęp do internetu, aby lepiej uczyć dzieci na całym świecie.

Uczniowski komputer jest zbudowany na procesorze Intel® Celeron® M z obsługą 802.11b/g Wi-Fi oraz sieci kratowych. Najbardziej rozbudowane netbooki są wyposażone w 9-calowy ekran LCD, akumulator z 6 ogniwami, 512 MB pamięci, 30-gigabajtowy dysk twardy oraz zintegrowaną kamerę internetową. Intelowski netbook obsługuje system Microsoft* Windows* XP i różne warianty systemu Linux*. Netbooki ze wstępnie zainstalowanym oprogramowaniem edukacyjnym idealnie nadają się do nauki w klasach. Oprogramowanie i materiały edukacyjne będą dostępne w ponad ośmiu językach.

288763573457729683
Źródło zdjęć: © ClassmatePC (fot. Intel)

Ponad 80 producentów oprogramowania i sprzętu, dostawców treści, dostawców usług edukacyjnych oraz lokalnych firm OEM współpracowało z Intelem, aby opracować kompletną infrastrukturę wspierającą uczniowski komputer PC.

Przyszłe intelowskie komputery dla uczniów będą wyposażone w procesor Intel® Atom™. Jest to energooszczędny, tani chip komputerowy, który zapewnia łączność bezprzewodową niewielkim urządzeniom komputerowym, takim jak netbooki.
Zmodernizowany komputer dziecięcy będzie nadal dystrybuowany w ramach programu Intel World Ahead, globalnej inicjatywy, której celem jest promowanie cyfrowego dostępu do informacji oraz zwiększanie szans edukacyjnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)