NetBook - nowe wcielenie ClassmatePC

NetBook - nowe wcielenie ClassmatePC
Źródło zdjęć: © Intel

03.04.2008 09:39, aktual.: 03.04.2008 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na konferencji Intel Developer Forum w Szanghaju Firma Intel Corporation przedstawiła nowy projekt Classmate PC.

*Uczniowski Classmate PC drugiej generacji to niedroga, w pełni funkcjonalna i wytrzymała platforma komputerowa ukierunkowana na pracę w internecie. Te proste w obsłudze komputery oferują łączność bezprzewodową, dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym, wodoodporną klawiaturę i zwiększoną wytrzymałość na upadki. Intel nazywa tę kategorię komputerów "netbookami". *
Komputer zaprojektowany przez Intela oferuje producentom szereg opcji, które pozwalają dostosować modele laptopów do różnych potrzeb edukacyjnych. Nowy komputer uczniowski to innowacyjne narzędzie edukacyjne, dzięki któremu nauczyciele i rodzice mogą wykorzystać technologię, komputery i dostęp do internetu, aby lepiej uczyć dzieci na całym świecie.

Uczniowski komputer jest zbudowany na procesorze Intel® Celeron® M z obsługą 802.11b/g Wi-Fi oraz sieci kratowych. Najbardziej rozbudowane netbooki są wyposażone w 9-calowy ekran LCD, akumulator z 6 ogniwami, 512 MB pamięci, 30-gigabajtowy dysk twardy oraz zintegrowaną kamerę internetową. Intelowski netbook obsługuje system Microsoft* Windows* XP i różne warianty systemu Linux*. Netbooki ze wstępnie zainstalowanym oprogramowaniem edukacyjnym idealnie nadają się do nauki w klasach. Oprogramowanie i materiały edukacyjne będą dostępne w ponad ośmiu językach.

Obraz
© ClassmatePC (fot. Intel)

Ponad 80 producentów oprogramowania i sprzętu, dostawców treści, dostawców usług edukacyjnych oraz lokalnych firm OEM współpracowało z Intelem, aby opracować kompletną infrastrukturę wspierającą uczniowski komputer PC.

Przyszłe intelowskie komputery dla uczniów będą wyposażone w procesor Intel® Atom™. Jest to energooszczędny, tani chip komputerowy, który zapewnia łączność bezprzewodową niewielkim urządzeniom komputerowym, takim jak netbooki.
Zmodernizowany komputer dziecięcy będzie nadal dystrybuowany w ramach programu Intel World Ahead, globalnej inicjatywy, której celem jest promowanie cyfrowego dostępu do informacji oraz zwiększanie szans edukacyjnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)