Naprawdę miniaturowa karta sieciowa

Naprawdę miniaturowa karta sieciowa01.08.2014 12:25
Naprawdę miniaturowa karta sieciowa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Netis, producent produktów i rozwiązań sieciowych, poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży karty sieciowej o wyjątkowo małych rozmiarach. Urządzenie oferuje prędkość transferu do 150 Mbps, dzięki czemu użytkownik może korzystać z gier sieciowych, rozmów VoIP, czy strumieniowej transmisji wideo.

Bezprzewodowa karta sieciowa Netis WF2120 jest urządzeniem podłączanym do portu USB komputera. Zaletą adaptera są jego niewielkie rozmiary (14x19x7 mm) oraz niska waga (2 g). Dzięki temu można na stałe zamontować kartę w porcie USB bez ryzyka uszkodzenia podczas przenoszenia komputera.

Urządzenie pracuje w standardzie 802.11n i oferuje transfer danych o prędkości 150 Mb/s. Dzięki temu można spokojnie korzystać z telefonii VoIP czy strumieniowej transmisji wideo.

Adapter został wyposażony w specjalny przycisk WPS. Zaletą tej funkcji jest szybka i łatwa konfiguracja sieci. Wystarczy wcisnąć na obudowie przycisk WPS, a router automatycznie ustanowi szyfrowane połączenie z innymi urządzeniami dostępnymi w sieci.

Urządzenie obsługuje szeroki wachlarz zabezpieczeń, w tym szyfrowanie: WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK (TKIP/AES). Adapter Netis WF2120 pobiera małą ilość energii, nie powinno więc spowodować szybszego rozładowania się baterii laptopa.

Cechy urządzenia:

- Standardy bezprzewodowe: IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
- Prędkość transmisji: do 150Mbps
- Tryby pracy bezprzewodowej: AP, Station
- Szyfrowanie: 64/128-bit WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK (TKIP/AES), SSID Broadcast Enable/Disable, Wireless MAC Filtering
- Wymiary(L x W x H ): 14 x 19 x 7 mm
- Waga: 2 g

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)