Na Pocztę Polską przez internet!

Na Pocztę Polską przez internet!
Źródło zdjęć: © Flickr / CC / AlphaTangoBravo / Adam Baker

31.01.2012 11:54, aktual.: 01.02.2012 08:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klienci Poczty Polskiej mogą już nadawać przekazy pocztowe bez wychodzenia
z domu. Firma wprowadziła opcję nadania przekazu przez internet. Stan realizacji usługi można śledzić na stronie internetowej Poczty Polskiej - podała firma w komunikacie.

Co miesiąc klienci Poczty Polskiej nadają ponad 1 mln sztuk przekazów pocztowych.

Przekaz pocztowy można nadać wchodząc na stronę www.poczta-polska.pl i klikając w baner "Ekspres Pieniężny". Następnie trzeba wybrać opcję: przekaz pocztowy. System podpowiada nazwy ulic, miejscowości oraz kod pocztowy. Realizacja przekazu pocztowego rozpoczyna się po wpłynięciu pieniędzy na podane konto Poczty Polskiej. Czas realizacji usługi to 3-4 dni robocze od otrzymania pieniędzy przez Pocztę. Koszt to 5,2. zł + 1 proc. od kwoty przekazu.

Oprócz standardowego dostarczenia przekazu na adres domowy, przekaz pocztowy można też nadać na "poste restante" (na adres wybranej placówki pocztowej) lub do skrytki pocztowej. Można również skorzystać z usługi potwierdzenia odbioru. Podobnie jak w tradycyjnym przekazie pocztowym nadawanym w okienku, w przekazie pocztowym elektronicznym można dołączyć korespondencję. Musi być nie dłuższa niż 16. znaków.

Dla firm - masowych nadawców - Poczta Polska przygotowała kompleksową obsługę obrotu przekazowego. Firma, która jest zainteresowana nadawaniem przekazów pocztowych za pośrednictwem strony www.poczta-polska.pl, może rejestrować przekazy samodzielnie w serwisie lub wczytywać pliki z danymi. Nadawanie przekazów jest możliwe zarówno po podpisaniu umowy z Pocztą Polską, jak i bez umowy - po poprawnym zalogowaniu się w serwisie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)