Muzyka i filmy z Amazon, za darmo

Muzyka i filmy z Amazon, za darmo

04.12.2008 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największy na świecie sklep internetowy Amazon.com został
zaatakowany przez hakerów (choć lepszym określeniem w tym wypadku
byłoby chyba "wirtualnych piratów")

Obraz

*Największy na świecie sklep internetowy Amazon.com został zaatakowany przez hakerów (choć lepszym określeniem w tym wypadku byłoby chyba "wirtualnych piratów"). Darmowa i udostępniona w wielu miejscach w sieci wtyczka do Firefoksa "Pirates of the Amazon" umożliwia przeglądanie sklepu i "zakup" produktów poprzez łączenie się z torrentami serwisu The Pirate Bay. *
Wtyczka "Pirates of the Amazon" została zaprojektowana specjalnie z myślą o sklepie Amazon.com. Użytkownicy po instalacji mogą normalnie przeglądać serwis, z tym, że obok obrazków na aukcjach wyświetla im się wielki napis "pobierz za darmo", który prowadzi do torrentów oglądanych produktów. Wtyczka działa w stosunku do płyt CD, DVD, gier komputerowych i wszystkich innych produktów, które można udostępnić w formie cyfrowej. Oczywiście cały proceder, czyli pobranie w ten sposób jakichkolwiek materiałów chronionych prawem autorskim na dysk, jest nielegalny.

Za całą sytuacje odpowiedzialna jest grupa hakerska, która od razu ogłosiła, że nie jest w żaden sposób powiązana z założycielami serwisu The Pirate Bay. W specjalnym oświadczeniu grupa oznajmiła, że "jest to projekt artystyczny, który obrazuje zagadnienie współczesnych modeli dystrybucji przeciwko obecnym możliwościom technicznym i kulturowym." Cóż, brzmi to trochę podobnie do stanowiska założycieli The Pirate Bay, którzy historię swojej działalności streścili ostatnio słowami "oto jak rozbić miliardowy biznes - jako hobby".

Warto dodać, że "Pirates of the Amazon" nie jest jedyną piracką wtyczką do Firefoksa. Wrogie dla siebie skórki posiadają także takie serwisy jak IMDB, Last.fm czy Rotten Tomatoes. Większość z nich zbudowana jest na wtyczce Greasemonkey, która umożliwia instalowanie wszelkiego rodzaju skryptów, które konfigurują wyświetlanie strony do potrzeb użytkownika.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)