MSN po polsku

MSN po polsku

MSN po polsku
24.06.2008 14:36, aktualizacja: 24.06.2008 14:58

Microsoft uruchomił polską wersję swojego portalu MSN. Dostępna jest pod adresem www.msn.pl. Od lutego bieżącego roku można było korzystać jedynie z wersji beta.

W przeciwieństwie do rozwiązań w Europie Zachodniej w Polsce MSN.pl nie będzie typowym portalem horyzontalnym. –. Tych w u nas jest już sporo i mają się całkiem dobrze, nie chcieliśmy budować kolejnego. Zdecydowaliśmy się na stworzenie portalu społecznościowego, a oferować będziemy przede wszystkim rozrywkę – deklaruje Michał Kostrzewa, szef polskiego MSN. Jego zdaniem o tym, że Polska jest pierwszym krajem z regionu Europy Środkowej zadecydował fakt, że w naszym kraju jest najwięcej internautów z tego obszaru, a wartość rynku reklamy w sieci szacowana jest na 750 mln zł.

Wszystkie dostępne w MSN.pl serwisy są darmowe. Michał Kostrzewa liczy przede wszystkim na przychody z reklam. MSN.pl oferuje m.in. takie serwisy, jak MSN Wideo, czy Soapbox (możliwość wgrania własnego filmiku). Windows Live to z kolei poczta Hotmail, galeria zdjęć (w tym panoramicznych) Windows Messenger, oraz SkyDrive. To ostatnie to coś w rodzaju wirtualnego pendrive’a, gdzie można umieścić do 5 GB plików. Udostępnić je można wszystkim, bądź tylko wybranym użytkownikom.

Microsoft nie ujawnił, na ilu użytkowników MSN.pl liczy. Partnerami (dostawcami contentu) w przedsięwzięciu są Agora, Sony BMG, MTV, oraz Starlounge (plotki z życia gwiazd).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)