mPay podłącza do swojego systemu karty MasterCarda

mPay podłącza do swojego systemu karty MasterCarda
Źródło zdjęć: © sxc.hu / James Miller

30.06.2011 12:12, aktual.: 30.06.2011 12:48

Od połowy lipca mPay, we współpracy z MasterCard, udostępni płatności mobilne kilku milionom użytkowników kart płatniczych MasterCard w Polsce. To rozwiązanie pozwala na bezpośredni dostęp do środków pieniężnych użytkownika przy wykonywaniu płatności z użyciem telefonu komórkowego, bez konieczności wcześniejszego dokonywania przelewu na konto elektronicznej portmonetki.

Innowacyjny charakter uruchomianej od połowy lipca usługi polega na udostępnieniu posiadaczowi karty płatniczej MasterCard możliwości zasilenia środkami pieniężnymi konta mPay bezpośrednio z poziomu telefonu komórkowego w chwili wykonywania przez niego transakcji. Aby skorzystać z tej możliwości wystarczy, że użytkownik mPay dokona jednorazowej aktywacji karty w systemie, a od tej chwili zyska możliwość realizacji płatności mobilnych bezpośrednio w poczet środków zasilonych w oparciu o kartę płatniczą MasterCard.

Obraz
© (fot. sxc.hu / James Miller)

Zabezpieczeniem transakcji wykonywanych z użyciem karty płatniczej jest kod CVC2 podawany przez użytkownika w chwili wykonywania transakcji. Jest to istotne usprawnienie dotychczas działającego modelu, polegającego na wcześniejszym zasileniu elektronicznej portmonetki przelewem bankowym, które przełoży się zarówno na szybkość realizacji płatności, jak i wygodę użytkowników korzystających z płatności mobilnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)