Mobilna WP.PL w Twoim smartfonie

Strona głównaMobilna WP.PL w Twoim smartfonie
18.09.2012 12:16
Mobilna WP.PL w Twoim smartfonie
Źródło zdjęć: © WP.PL

Wystartowała kampania reklamowa mobilnej WP.PL. Głównym celem akcji jest zbudowanie w świadomości użytkowników przekonania, że Wirtualna Polska, z jej serwisami i usługami, jest zawsze w zasięgu ręki i można z niej korzystać za pomocą smartfona w każdym miejscu i o każdej porze.

Kampania –. realizowana w trzech obszarach: offline, online i mobile – skierowana jest do młodych osób, w przedziale wiekowym 15-35 lat (core: 20-30 lat), głównie tych, które nie są zaawansowane technologicznie. Pokazuje mobilną WP.PL przez pryzmat jej najważniejszych m-produktów: Wiadomości, Sportu, Programu TV oraz Poczty. Stawia jednocześnie nacisk na nierozłączność (Ty i Wiadomości WP.PL [Sport, Program TV, Poczta] od teraz nierozłączni), pokazując, że – m.in. właśnie dzięki nowoczesnym telefonom – można mieć stały dostęp do serwisów i usług Wirtualnej Polski.

–. Informujemy i edukujemy, przełamując w ten sposób przyzwyczajenia. Pokazujemy odbiorcom kampanii, że wszystkie informacje, których potrzebują, mogą być dostępne z poziomu smartfona – mówi Anna Pogorzelska, Zastępca Dyrektora Pionu ds. Marketingu. – Mówimy o naszych flagowych produktach – serwisach mobilnych i dedykowanych aplikacjach. Stawiamy przy tym, zresztą jak zawsze, na poczucie humoru grupy docelowej i niestandardowość kreacji – dodaje.

Idea kreatywna
Mając mobilną WP.PL w swoim smartfonie, nie trzeba rozstawać się ze sztandarowymi serwisami Wirtualnej Polski: Wiadomościami, Sportem, Programem TV czy Pocztą. Dzięki temu, że WP.PL jest mobilna, „Ty i ona jesteście... nierozłączni”.

–. W kreacjach gramy skojarzeniami. Bohater kampanii, z którym od razu możemy się utożsamić, jest zawsze w centrum wydarzeń, zawsze „na scenie”, zawsze na bieżąco. Oczywiście wszystko to dzięki mobilnej WP.PL, jej aplikacjom i serwisom mobilnym – mówi Tomasz Bączek, Kierownik Działu Marketingu.

Na potrzeby kampanii powstała specjalna strona internetowa, dostępna –. w wersji „tradycyjnej” i w wariancie mobilnym – pod adresem mobilna.wp.pl. Uzupełnia przekaz reklamowy, zachęcając użytkowników do poznania mobilnej oferty WP.PL. Jednocześnie przełamuje stereotypy dotyczące internetu w telefonie (poradniki: „Internet w telefonie nie jest drogi”, „Internet w telefonie działa szybko”) i edukuje („Jak korzystać z internetu w telefonie?”, „Jak zainstalować aplikacje mobilne?”, „Jak skonfigurować Pocztę WP.PL w telefonie?”).

Konkurs
Elementem wspierającym kampanię jest konkurs, realizowany, już od 1. września, online i mobilnie. Nawiązuje do idei kreatywnej kampanii (nierozłączność) i oparty jest na popularnych internetowych memach. Konkurs jest zintegrowany z Facebookiem. Wygrać w nim można smartfony Sony Xperia T, które miały światową premierę z początkiem września, na berlińskich targach IFA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)