Mobile Digital Scribe, czyli cyfrowy notatnik

Mobile Digital Scribe, czyli cyfrowy notatnik
Źródło zdjęć: © IDG

05.03.2008 16:00, aktual.: 06.03.2008 09:39

Mobile Digital Scribe to najnowszy gadżet firmy IOGEAR, który powinien zainteresować np. studentów chcących rejestrować swoje notatki w formie cyfrowej. Urządzenie składa się z elektronicznego pisaka oraz niewielkiego odbiornika.

Mobile Digital Scribe nie wymaga żadnej specjalnej podkładki. Jest to następca modelu Digital Scribe GPEN100C, różniący się od niego przede wszystkim tym, że może pracować bez podłączenia do komputera PC. Urządzenie składa się z dwóch części ( transmitera oraz niewielkiego odbiornika ), które komunikują się z sobą za pomocą ultradźwięków i podczerwieni. Odbiornik, który śledzi położenie pisaka ( dysponuje on wkładem atramentowym, czyli możemy również tworzyć oryginalne papierowe dokumenty ) potrafi zapisać w pamięci do 5. stron materiałów.

Obraz
© Mobile Digital Scribe

Aby później przesłać nasze notatki do komputera PC wystarczy, że skorzystamy z portu USB 2.0 - zostaną one wyeksportowane w formie pliku JPEG. Warto też wspomnieć o wsparciu OCR dla 12 języków oraz kompatybilności z systemami Microsoft Windows 2000, XP oraz Vista.

Mobile Digital Scribe został wyceniony na 130 USD. Jego dokładną specyfikację można znaleźć pod tym adresem. - http://www.iogear.com/product/gpen200n

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)