Młynki Capresso - dla ambitnych amatorów kawy

Młynki Capresso - dla ambitnych amatorów kawy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.08.2013 12:45

Pierwszym krokiem przy profesjonalnym przygotowaniu kawy jest dokładne zmielenie ziaren, tak aby wydobyć z nich odpowiedni smak i aromat. Liczba dostępnych na rynku młynków do kawy jest całkiem spora, a potencjalny nabywca może wybierać urządzenia w dużym zakresie cen i możliwości. Sklepową ofertę urządzeń tego typu poszerzają nowe młynki marki Capresso.

Coffe & Spice Grinder to najbardziej ekonomiczny model z całej kolekcji. Posiada dużą komorę ze stali nierdzewnej, która hamuje wzrost temperatury podczas pracy. Mielenie całych ziaren kawy ułatwia z kolei pulsacyjny tryb pracy - dzięki niemu w urządzeniu sproszkować można także przyprawy. Urządzenie kosztuje około 60 złotych.

Jeżeli do zaparzania kawy używamy dzbanka z filtrem typu "French Press", to lepszym wyborem może okazać się model Coffee Burr Grinder, który umożliwia ustawienie jednego z 17 stopni zmielenia. Pozwala to na lepsze dostosowanie kawy do własnych potrzeb. Pojemność urządzenia pozwala na przygotowanie do 5 filiżanek napoju. Cena - około 160 złotych.

Dla najbardziej wymagających kawoszy przygotowany został Infinity Conical Burr Grinder – młynek stożkowy ze stali nierdzewnej. Urządzenie umożliwia ustawienie jednego z 16 stopni zmielenia. Specjalny silnik zmniejsza powstające w czasie pracy tarcie, co ma pozytywnie wpływać na smak mielonej kawy. W zależności od wykończenie młynek kosztuje od 290 do 450 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)