Minecraft Earth wygląda świetnie. Nowy gameplay i zapowiedź zamkniętej bety

Minecraft Earth wygląda świetnie. Nowy gameplay i zapowiedź zamkniętej bety

Minecraft Earth wygląda świetnie. Nowy gameplay i zapowiedź zamkniętej bety
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Minecraft
Arkadiusz Stando
13.07.2019 20:57

Kiedy Microsoft zapowiedział Minecraft Earth podczas konferencji na E3, nie bardzo było wiadomo, czym właściwie ma być. Teraz wszystko stało się jasne - ta gra ma przypominać znane wszystkim doskonale Pokemon Go.

Nowy gameplay z Minecraft Earth ujawnia trochę szczegółów rozgrywki. To gra Microsoftu wzorowana na sukcesie Pokemon Go - stworzonego przez Niantic. Niedawno to studio wydało także kolejną produkcję typu AR, w klimacie Harry'ego Pottera.

Minecraft Earth - nowy trailer, czego się dowiedzieliśmy

Wbrew wcześniejszym przekonaniom, większość czasu z Minecraft Earth będziemy spędzać w widoku z góry. Zupełnie jak w przypadku Pokemon Go. Drugim trybem widoku jest tryb AR, gdzie głównym zadaniem jest budowanie. I tutaj, przeciwnie do Pokemon Go, widzimy w czasie rzeczywistym to, co budują też inni gracze, wow!

W pierwszym trybie mamy do czynienia z "tapables", czyli obiektami, z którymi wchodzimy w interakcję po kliknięciu na ekranie. Są wśród nich kamienie, zwierzęta czy skrzynki i wiele innych. Wszystko trafia oczywiście do naszego ekwipunku, a potem wykorzystujemy to do postawienia budowli.

Gameplay Minecraft Earth - wrażenia

Nie spodziewałem się, że po obejrzeniu dwuminutowego filmu dotyczącego Minecrafta będę jakkolwiek podekscytowany. Nigdy nie grałem w tą produkcję, ani nie miałem zamiaru. Minecraft Earth wnosi jednak coś genialnego, coś czego brakowało w tej grze. Nie ukrywam, że nie mogę się doczekać premiery.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)