Miejski Ethernet tp w jednej sieci

Miejski Ethernet tp w jednej sieci

Miejski Ethernet tp w jednej sieci
08.07.2008 16:20

Klienci biznesowi Telekomunikacji Polskiej z 16 największych miast w Polsce mogą korzystać z miejskiego Ethernetu tp, czyli budować sieci LAN lub WAN, nie tylko w poszczególnych aglomeracjach, ale również pomiędzy nimi.

Kienci biznesowi Telekomunikacji Polskiej z 16 największych miast w Polsce mogą korzystać z miejskiego Ethernetu tp, czyli budować sieci LAN lub WAN, nie tylko w poszczególnych aglomeracjach, ale również pomiędzy nimi.

Dzięki połączeniu miejskich sieci Ethernet w jedną całość klienci mający oddziały firmy w różnych miastach, mogą korzystać z transmisji danych o prędkości do 1 Gb/s - z gwarancją dostarczenia zakupionego pasma - przez całą dobę, szczególnie w godzinach szczytu.

Miejski Ethernet tp to transmisja danych oraz dostęp do Internetu, działająca zgodnie ze standardami Metro Ethernet Forum, międzynarodowej organizacji non-profit, która odpowiada za tworzenie standardów, według których pracują sieci operatorskie Metro Ethernet.

W Polsce, w jej zasięgu obecnie znajdują się: Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Usługa jest przeznaczona głównie dla dużych i średnich spółek. Dedykowana szczególnie firmom, które muszą z różnych lokalizacji szybko i niezawodnie korzystać ze zintegrowanych aplikacji biznesowych, multimedialnych środków komunikacji czy ofert data center.

Mechanizmy zastosowane w miejskim Ethernecie tp usprawniają administrowanie sprzętem informatycznym, który komunikuje się ze sobą tak, jakby był w jednej sieci LAN. Pozwala to na uproszczenie sieci informatycznych i obniżenie kosztów ich eksploatacji.

TP zapewnia pełen outsourcing usługi, dostarcza sprzęt sieciowy, monitoruje działanie sieci, zapewnia serwis i wsparcie techniczne ze strony specjalistów. Oferowane prędkości to od 1 Mb/s do 1Gb/s z gwarancją pasma.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)