Microsoft Xbox One S: znamy cenę

Microsoft Xbox One S: znamy cenę
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

14.06.2016 19:27, aktual.: 15.06.2016 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To jedna z najważniejszych premier na targach E3, a na pewno największa niespodzianka. Microsoft oficjalnie zaprezentował swoją nową konsolę Xbox One S ? mniejszą, ale wydajniejszą.

Dlaczego warto myśleć o kupnie nowej konsoli? Według Microsoftu powód jest prosty: to właśnie Xbox One S stanowi bowiem przepustkę do świata gier w rozdzielczości 4K, wymaganej przez wiele najnowszych modeli telewizorów i monitorów. Zresztą nie tylko gier, bo One S obsługuje także materiały 4K oferowane przez Netflixa czy Amazon, jak również odtwarza filmy Blu-ray w tej rozdzielczości.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Ale i to nie wszystko - nowa konsola Microsoftu obsługuje także funkcję wspomagania jakości obrazu w trybie HDR (podwyższony zakres tonalny), a gra Gear of War 4 będzie pierwszym tytułem, który tę funkcję wykorzysta.

Mimo tego, że Xbox One S jest aż o 40 procent mniejszy od swojego protoplasty, w środku konsoli znalazło się miejsce na zintegrowany zasilacz, a także dysk twardy o pojemności nawet do 2 TB. Z drobnych, ale nadal istotnych zmian warto odnotować pojawienie się portu USB na przedniej ściance (nie trzeba nikomu tłumaczyć, że to wygodne rozwiązanie) oraz... zniknięcie złącza do kamerek Kinect. Zamiast tego Microsoft oferuje adapter USB, który będzie umożliwiał ich podłączenie, ale w formie przewodowej. I jeszcze jeden ważny drobiazg: One S można ustawiać zarówno w poziomie, jak i w pionie.

No i jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia - nowy gamepad. Ma zapewniać pewniejszy uchwyt (lepszy materiał), a przede wszystkim oferuje większy zasięg bezprzewodowej łączności poprzez Bluetooth, bez dodatkowych adapterów. A jeśli nowy kontroler się wam spodobał, lecz nie chcecie kupować jeszcze nowej konsoli, to dobra wiadomość jest taka, że będzie on także sprzedawany oddzielnie.

Xbox One S wejdzie do sprzedaży w sierpniu.
Jego ceny kształtują się następująco:

Xbox One S (dysk 500 GB): 299 dolarów Xbox One S (dysk 1 TB): 349 dolarów Xbox One S (dysk 2 TB): 399 dolarów *
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:
Allegro może niedługo zostać sprzedane*

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)