Microsoft Windows 10: rusza pierwsza poważna aktualizacja

Strona głównaMicrosoft Windows 10: rusza pierwsza poważna aktualizacja
02.08.2016 11:04
Microsoft Windows 10: rusza pierwsza poważna aktualizacja
Źródło zdjęć: © Microsoft

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Microsoft rozpoczął dziś wielką aktualizację swojego ostatniego w historii systemu operacyjnego. Zainstalowanie uaktualnienia ma usunąć wszystkie dotychczasowe kłopoty, na jakie skarżyli się użytkownicy "dziesiątki"

Zapowiadana od dawna duża aktualizacja Windows 1. ruszyła 2 sierpnia. Usuwa ona wiele problemów, z którymi borykali się użytkownicy wcześniejszych wersji systemu oraz wprowadza kilka zmian. Najważniejszą zmianą z punktu widzenia użytkownika ma być stabilność systemu. Po zainstalowaniu nakładki Anniversary Update - jak zapewniają przedstawiciele Microsoftu - ekran nie będzie wyświetlał błędów sterowników, czy nie będzie pojawiał się niebieski ekran.

Najwięcej widocznych dla użytkownika nowości i usprawnień otrzyma przeglądarka Edge - najbardziej popisowy produkt Microsoft. Program ma wykorzystywać w jeszcze większym stopniu zasoby komputera, co zdaniem Microsoftu, pozwoli nie tylko na bardziej wydajną pracę, ale także spore oszczędności energii elektyrcznej. Podobnie jak u konkurencji - Google Chrome oraz Mozilla Firefox - pojawią się wtyczki, także producentów trzecich. Ma być to jednym z tych czynników, dzięki którym z Edge'a da się korzystać równie wygodnie, jak z innych przeglądarek, które do tej pory były naszym głównym narzędziem aktywności w internecie.

Pewnym przebudowom uległ TaskBar, Action Center oraz Menu Start. W tym ostatnim swoje położenie zmieniły przyciski zasilania, ustawień, folderów osobistych oraz profilu użytkownika znalazły się po lewej stronie menu. Zmiany dotyczą także samego menu - usprawniono mechanizm News Live Tiles, czyli kafelków z newsami. Teraz przenosić one nas będą bezpośrednio do konkretnego artykułu, a nie na stronę główną dostawcy wiadomości. Natomiast lista aplikacji została podzielona na ostatnio dodane, najczęściej używane oraz na alfabetyczny spis wszystkich aplikacji na komputerze.

Task Bar pozwoli nam teraz przypiąć dowolną aplikację do dowolnej liczby pulpitów. Natomiast po kliknięciu w zegar pojawi się nie tylko bieżący kalendarz, ale też przypisane do danego dnia zadania. Także w Action Center doszukamy się pewnych nowości - m.in. sami zdecydujemy, co widzimy na wierzchu, w jakiej kolejności. Powiadomienia zostaną posegregowane i wyświetlane będą w grupach przypisanych do danych aplikacji.

Microsoft także w Anniversary Update promować będzie rozwiązania dla urządzeń korzystających z rysików i piór. W tym celu powstała nowa przestrzeń robocza dla sporządzania dokładnych notatek czy schematów.

Jeśli oczekiwaliście fajerwerków czy wyraźnie widocznych dla typowego Kowalskiego zmian, niestety, na takie nie możemy liczyć. Kosmetyczna aktualizacja Winodwsa 10. która udostępniona zostanie 2 sierpnia pod nazwą Anniversary Update to przede wszystkim usprawnienia i rozwiązania, które mają w pewnym stopniu ułatwić czy urozmaicić naszą interakcję z systemem.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)