Microsoft rywalizuje ze Slackiem. Microsoft Teams staje się darmowy

Microsoft rywalizuje ze Slackiem. Microsoft Teams staje się darmowy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.07.2018 10:55, aktual.: 16.07.2018 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zasadniczo ograniczył obszar swego działania, wprowadzając płatny odpowiednik aplikacji Slack – małych przedsiębiorstw i startupów nie było na to stać. Jednak teraz wszystko się zmienia – Microsoft Teams staje się darmowy.

Microsoft Teams jest usługą internetową zawierającą zestaw narzędzi, które powalają na komunikację wewnątrzzespołową. Na tej samej zasadzie działa Slack – darmowy odpowiednik Microsoft Teams, który zdominował rynek małych przedsiębiorstw. Slack zaproponował dość kuszącą ofertę: w bezpłatnej wersji można było zintegrować do 10 aplikacji i dostać 5 GB miejsca na pliki. Jednak pod koniec zeszłego tygodnia Microsoft wprowadził darmową wersję Teams. Oczywiście, z pewnymi ograniczeniami, jednak nowa oferta Microsoftu i tak jest wielkim ciosem dla Slacka.

Obraz
© Materiały prasowe

A to dlatego, że Microsoft wprowadza funkcje, które nie były dostępne w Slacku. Taką ważną funkcją, stała się możliwość dodawania kont gościnnych. Oprócz tego nie ma ograniczeń ilości wysłanych wiadomości na czacie, ilości aplikacji, a także możliwe są połączenia audio/wideo dla użytkowników. Miejsca na pliki może być maksymalnie 10 GB łącznie i 2 GB dla każdego klienta.

Obraz
© Materiały prasowe

Darmowa oferta Microsoftu wygląda dość ciekawie, więc dla Slacka nadeszły trudne czasy. Teraz Microsoft poważnie zajął się szeregiem propozycji dla małych firm i startupów, które wcześniej nie mogły sobie pozwolić na produkcję giganta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)