Microsoft rezygnuje z aplikacji Skype na TV

Microsoft rezygnuje z aplikacji Skype na TV

Microsoft rezygnuje z aplikacji Skype na TV
Źródło zdjęć: © flickr / David Berkowitz / CC BY 2.0 | / aplikacja Skype na Smart TV
14.03.2016 15:04

Microsoft poinformował, że kończy rozwój komunikatora Skype w wersji na telewizory. Począwszy od czerwca, aplikacja może zniknąć ze sprzętu Samsunga, LG, Sony, Panasonic, Sharpa, Toshiby, Philipsa oraz innych producentów.

Użytkownicy nowoczesnych modeli telewizorów, dzięki wbudowanej w nie kamerze, mogli być w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, nawet jeśli byli od siebie oddaleni o wiele tysięcy kilometrów. Wkrótce jednak przestanie być to możliwe, ponieważ Microsoft nie będzie wypuszczał nowych wersji Skype'a. Dlatego też niektórzy producenci sprzętu RTV mogą zdecydować się na usunięcie komunikatora ze swoich telewizorów.

Skąd pomysł o zaprzestaniu rozwoju aplikacji Skype na telewizory? Jako główny powód Microsoft podaje, że komunikator nie jest już tak często wykorzystywany, ponieważ użytkownicy wolą wersję na urządzenia mobilne. Ponadto, nawet jeśli przebywają w salonie, to i tak nadal korzystają z aplikacji dedykowanej na smartfony czy tablety. W tym przypadku dalsze wsparcie dla komunikatora w wersji na telewizory wydaje się bezcelowe.

- _ Chcemy mieć pewność, że stawiamy na te wersje aplikacji, o które proszą użytkownicy. Dlatego też zdecydowaliśmy się skupić na innych obszarach, niż Skype dla Smart TV _ - tłumaczy przedstawiciel Microsoftu.

_ Źródło: Ubergizmo / The Verge _

ag

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)