Masz kartę Mastercard? Możesz mieć problem

Masz kartę Mastercard? Możesz mieć problem

Masz kartę Mastercard? Możesz mieć problem
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | Pixabay.com/Domena publiczna
Joanna Sosnowska
04.04.2017 21:00

Jeśli jesteś właścicielem karty Mastercard, lepiej sprawdź stan swojego konta bankowego. Jest możliwość, że w skutek awarii system podwójnie zaksięgował płatność lub wypłatę pieniędzy z bankomatu.

System kart Mastercard zaliczył dziś awarię. W jej skutek niektóre płatności mogły być podwójnie księgowane, przez co z kont mogła zniknąć zbyt duża kwota pieniędzy. Jak informuje serwis wGospodarce, przyczyną awarii był błąd techniczny po stronie Mastercard.

Według informacji serwisu, problem może dotyczyć tylko niektórych kart wydanych przez polskie banki. W oświadczeniu przesłanym wGospodarce przez Mastercard czytamy:

"Konta bankowe niektórych posiadaczy kart Mastercard, którzy w ostatnich dniach dokonali transakcji bezgotówkowych i gotówkowych w Polsce mogły zostać obciążone podwójnie. Obecnie wyjaśniamy przyczyny tego technicznego błędu. Jednocześnie intensywnie pracujemy nad identyfikacją wszystkich zdublowanych transakcji i ich korektą, aby konsumenci jak najszybciej otrzymali zwrot błędnie pobranych środków".

Co zrobić, jeśli dotknęła was awaria? Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. W takich sytuacjach banki zwracają źle zaksięgowane pieniądze na konto. Zanim zaczniecie panikować, sprawdźcie dokładnie wszystkie transakcje. W przypadku wątpliwości - skontaktujcie się z przedstawicielami banku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)