Mars 2020. Łazik Perseverance poleciał na Marsa

Start misji Mars 2020
Start misji Mars 2020
Źródło zdjęć: © NASA
Bolesław Breczko

30.07.2020 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

30 lipca 2020 o 13.50 polskiego czasu łazik Perseverance wystartował z przylądka Canaveral. Jego celem jest Mars, na którym będzie szukał śladów życia.

Mars 2020 to najbardziej zaawansowana technologicznie i najambitniejsza misja eksploracji czerwonej planety. Jej celem jest poszukiwanie śladów prehistorycznego życia, które mogło kiedyś istnieć na Marsie. W tym celu łazik Perseverance został wyposażony m.in. w specjalistyczne przyrządy, 19 kamer, mikrofon, pokładowe laboratorium, wiertło do pobierania próbek. Wszystko to ma mu pomóc w znalezieniu śladów życia. Perseverance zabierze na Marsa także helikoper, więcej o samym łaziku przeczytacie w tym artykule na Gadżetomanii.

Łazik pobierze próbki marsjańskiej gleby, a następnie przygotuje je do podróży powrotnej na Ziemię. Jednym z dodatkowych celów misji jest próba wytworzenia powietrza z atmosfery Mara, która składa się przede wszystkim z dwutlenku węgla.

Łazik Perseverance dotrze na czerwoną planetę w lutym 2021 roku. Więcej o jego zadaniach oraz samym łaziku możecie przeczytać w artykule pod tym linkiem.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)