Lumia Denim - Microsoft ulepsza Windows Phone

Lumia Denim - Microsoft ulepsza Windows Phone09.09.2014 12:53
Lumia Denim - Microsoft ulepsza Windows Phone
Źródło zdjęć: © WP.PL

Microsoft zaprezentował w czasie targów IFA 2014 kilka możliwości nowej wersji Windows Phone - Lumia Denim.

Pierwszą ze zmian jest bardziej rozbudowana wersja asystenta głosowego Cortana, który wkrótce dostępny będzie na kolejnych rynkach - w tym w Europie. Nowością jest sposób wywoływania asystenta - wystarczy powiedzieć "hej Cortana" i gotowe - nie trzeba przyciskać żadnego przycisku.

Szykują się też wielkie zmiany w aplikacji Lumia Camera. Przytrzymanie spustu aparatu fotograficznego spowoduje rozpoczęcie nagrywania filmu o rozdzielczości 4K z szybkością 24 klatek na sekundę. Każda z klatek filmu może być potem wyodrębniona jako zdjęcie o rozdzielczości 8,3 Mpix.

W pierwszej kolejności Lumia Denim trafi do smartfonów Lumia 930, Lumia 1520 i Lumia Icon (wraz z odświeżoną Lumia Camera). W 4 kwartale będzie dostępna dla wszystkich urządzeń, które obecnie mają zainstalowany Windows Phone 8.1.

Każdy nowy telefon ze stajni Microsoftu otrzyma też 3-miesięczny pakiet nielimitowanych połączeń za pośrednictwem Skype'a na telefony stacjonarne i komórkowe na całym świecie.

Lumia Denim - lista zmian (komunikat Microsoftu):

  • prędkość: szybkie uruchamianie aparatu oraz robienie świetnej jakości zdjęć w odstępie zaledwie milisekund
  • wysoka jakość: funkcja Moment Capture automatycznie uruchamia nagrywanie w jakości 4K, 24 klatki na sekundę. Każdy z kadrów zapisywany jest w jakości 8,3 MP, pozwalając na selekcję dowolnego ujęcia i zapisanie go jako indywidualnego zdjęcia,
  • intuicyjność: Rich Capture ułatwi robienie zdjęć wykorzystując funkcje auto HDR oraz Dynamic Flash. Nie będzie już konieczności dostosowywania indywidualnych parametrów aparatu przed wykonaniem zdjęcia - zdjęcie można dowolnie edytować po jego wykonaniu za pośrednictwem bardzo prostego menu,
  • jakość: możliwość robienia jeszcze lepszych zdjęć w słabym świetle dzięki najnowszej generacji algorytmów fotograficznych.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)