Lista smartfonów, które dostaną Androida 5.0 Lollipop

Lista smartfonów, które dostaną Androida 5.0 Lollipop20.10.2014 12:11
Lista smartfonów, które dostaną Androida 5.0 Lollipop
Źródło zdjęć: © chip.pl

Powtarza się scenariusz, który przerabialiśmy przy okazji premiery każdej nowej, większej wersji Androida. Użytkownicy starszych modeli smartfonów zadają sobie pytanie: kiedy ich telefon dostanie odpowiednią aktualizację? Albo: czy w ogóle ją dostanie?

Z dnia na dzień zwiększa się liczba deklaracji producentów, którzy informują o zamiarze dokonania takiej aktualizacji, często podając przy tym jakieś ramy czasowe i nazwy modeli. Oczywiście pierwsi będą użytkownicy sprzętu firmowanego przez Google'a, czyli Nexusów 4, 5, 7 i 10 (podobno już 3 listopada). To samo dotyczy urządzeń produkowanych w ramach programów Android One oraz Google Play Edition.

Na czele grupy, która jako pierwsza wkroczy do obozu lizakowego Androida 5.0 znajduje się też oczywiście Motorola. Aktualizacje dostaną szybko modele Moto E, G i X, a także urządzenia sprzedawane pod innymi markami, np. Verizon Droid Mini, Maxx i Ultra.

Dość konkretnie o swoich planach informuje też firma HTC. Jak twierdzi, jej flagowe smartfony otrzymają aktualizację do Androida 5.0 Lollipop w przeciągu 90 dni od momentu otrzymania przez firmę gotowych kodów. Podobną deklarację złożyła też firma OnePlus. O swoich planach upograde'owania tabletu Shield poinformowała też Nvidia.

*Sony *również potwierdziło wstępnie plany wprowadzenia najnowszej wersji systemu Android do swoich urządzeń z serii Z. Modele Z2 i Z3 mają ją otrzymać na początku roku 2015. Na liście kandydatów do lizaka jest jednak znacznie więcej modeli: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact i Xperia Z3 Tablet Compact.

I... to na razie tyle. Wśród najważniejszych graczy, którzy zachowują powściągliwe milczenie, są przede wszystkim dwaj wielcy producenci koreańscy: LG *i *Samsung. Nic pewnego nie wiadomo też na razie na temat urządzeń Acera, Asusa, Huawei *czy *Xiaomi, natomiast mimo to możemy mieć uzasadnioną nadzieję, że do aktualizacji systemu dojdzie. Przynajmniej w przypadku topowych modeli smartfonów i tabletów tych firm.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Budował miasto w Minecraft'cie przez 2 lata - zobacz efekty!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)