Lenovo ThinkCentre A58 - komputer stacjonarny do biura

Lenovo ThinkCentre A58 - komputer stacjonarny do biura

Lenovo ThinkCentre A58 - komputer stacjonarny do biura
27.05.2009 11:30

Firma Lenovo wprowadza na Polski rynek nowy model komputera stacjonarnego ThinkCentre A58. Desktop przeznaczony dla małych i średnich firm oferuje niezawodne, bezpieczne i ekonomiczne technologie w nowej, zmodyfikowanej obudowie.

„Klienci zmagają się obecnie z trudną sytuacją gospodarczą i potrzebują komputerów, które zaoferują im najlepszy stosunek ceny do wartości”. - powiedział Dilip Bhatia, dyrektor ds. globalnego marketingu desktopów w Lenovo. „Najnowszy desktop Lenovo - ThinkCentre A58 zaprojektowaliśmy tak, aby dostarczył klientom technologie, które zapewnią im efektywność pracy oraz zwiększą opłacalność inwestycji. Dodatkowo, Lenovo oferuje klientom systemy bezpieczeństwa danych oraz obsługę serwisową”.

Użytkownicy komputera ThinkCentre A5. mogą uzyskać dwustopniową ochronę łącząc narzędzie Lenovo Rescue and Recovery, które pomaga w odzyskiwaniu i przywracaniu utraconych plików, z usługą Online Data Backup, która przechowuje zapasową kopię danych w bezpiecznej lokalizacji poza siedzibą firmy. Usługa ta, jest wstępnie zainstalowana na okres 90 dni, przechowując dane o rozmiarze do 5 GB.

Obraz
© (fot. Lenovo)

Nowy komputer stacjonarny Lenovo zapewnia klientom wysoki stopień bezpieczeństwa danych dzięki funkcjom, takim jak: ułatwiający zarządzanie hasłami czytnik linii papilarnych (dostępny na klawiaturach niektórych modeli), funkcji wyłączanie portów, która chroni desktop przed zewnętrznymi zagrożeniami oraz alarmowy przełącznik w obudowie, który pomaga wykryć próby ingerencji do systemu komputera. Lenovo ThinkCentre A5. posiada również certyfikat GREENGUARD, co oznacza, że został on pozytywnie przetestowany pod kątem 2000 różnych emisji chemicznych.

Większość przedsiębiorstw traktuje technologię PC jako inwestycję, która amortyzuje się w ciągu kilku lat. Jednakże wg badań Gartnera, tylko 1. do 16 procent łącznych kosztów użytkowania komputera stanowią początkowe wydatki na sprzęt — reszta to koszty oprogramowania i zarządzania.

Firma Lenovo opracowała unikatową technologię Lenovo Care, która pomaga ograniczyć koszty IT i znacząco zmniejszć wydatki, jakie firma musi ponieść w przypadku awarii. Narzędzie to zwiększa efektywność pracy użytkowników indywidualnych, ograniczając do minimum problemy związane z odzyskiwaniem danych. Dodatkowo, desktop Lenovo ThinkCentre A5. jest wyposażony w rozwiązania: Rescue and Recovery, które pomaga odzyskiwać i przywracać pliki oraz Power Manager, czyli funkcję umożliwiającą zdalne kontrolowanie poboru energii i zarządzanie komputerem nawet w sytuacji, gdy jest on wyłączony.

„Każdy klient ma inne potrzeby, ale dzięki technologiom Lenovo ThinkVantage (TVT) możemy na nie odpowiedzieć”. - powiedział Andrew Shannon, regionalny wiceprezes ds. sprzedaży firmy MCPc. „Używamy technologii TVT do tworzenia i wdrażania obrazów systemu operacyjnego dla niemal wszystkich klientów. Obecnie na liście firm, którym w ciągu ostatnich kilku miesięcy pomogliśmy wdrożyć technologie TVT, z naciskiem na narzędzia ImageUltra, Rescue and Recovery, Access Connections (tylko laptopy) i Power Manager znajduje się już 40 rekordów. Wszystkie aplikacje pomagają zarówno nam, jak i im oszczędzić czas oraz środki”.

Podstawowa specyfikacje techniczna komputera Lenovo ThinkCentre A58:
• Procesory Intel PentiumDualCore lub Core2Duo
• Wbudowana grafika z obsługą Direct X10
• Dysk twardy 250 lub 320 GB
• Do 4 GB pamięci RAM
• Nagrywarka DVD
Ceny i dostępność
Komputer stacjonarny Lenovo Thinkcentre A58 będzie dostępny w Polsce od czerwca 2009 r. w cenie od 1650 zł brutto. Komputer jest objęty trzyletnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)