Latarka MacTronic Cyclops z funkcją lampy czołowej

Latarka MacTronic Cyclops z funkcją lampy czołowej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.07.2012 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas awarii prądu, gdy w domu zapadnie ciemność, przyda się dobra latarka. Jeśli będzie miała także funkcję lampy czołowej, będziemy mogli naprawić usterkę, mając wolne obie ręce.
W każdym domu powinniśmy mieć co najmniej jedno „kryzysowe” źródło światła – latarkę.

Powinna być zawsze gotowa do pracy –. mieć naładowaną baterię i swoje stałe miejsce, bo szukanie jej w ciemnościach po całym mieszkaniu może być irytujące. Na pewno latarka przyda się podczas nieoczekiwanej awarii prądu lub wtedy, gdy trzeba zejść do piwnicy czy naprawić coś w słabym świetle.

Dobrze, gdy latarka ma funkcję lampy czołowej –. wtedy można założyć ją na głowę i mieć obie ręce wolne, co jest bardzo ważne, gdy trzeba coś naprawić, a w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby przez chwilę potrzymać latarkę. W ofercie firmy MacTronic pojawiła się latarka ręczna kątowa z funkcją lampy czołowej Cyclops MX085-HL. Urządzenie posiada klips, dzięki któremu można je wygodnie zamocować, na przykład na kieszeni lub pasku plecaka, na opasce na głowę (dołączonej do zestawu) czy po prostu zwyczajnie trzymać w dłoni.

Cyclops MX085-HL ma także magnetyczną podstawkę, pozwalającą na trwałe ustawienie lub przyczepienie latarki do każdej metalowej powierzchni. Urządzenie wyposażone jest w diodę XP-E CREE LED, generującą światło o jasności 8. lumenów. Zasilanie zapewnia jedna bateria AA, która wystarcza na maksymalnie 23 godziny nieprzerwanej pracy. Obudowa wykonana z anodyzowanego aluminium jest wodo- i olejoodporna.

Latarka ta jest mała (9. mm x 22 mm), lekka (waży 62 g z baterią) i poręczna, dzięki czemu przyda się nie tylko podczas majsterkowania i gdy w domu zapadną egipskie ciemności, ale także podczas wypadów w góry lub na camping.

Cyclops MX085-HL kosztuje ok. 90 zł.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także