Koniec pomocy technicznej dla Windows 2000 i XP SP2

Koniec pomocy technicznej dla Windows 2000 i XP SP2

13.07.2010 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z zapowiedzią dziś, 13 lipca 2010 roku, dobiega końca pomoc techniczna dla różnych produktów Microsoftu, a wieczorem w ramach comiesięcznego dnia łatek ukażą się dla nich ostatnie aktualizacje.

Dotyczy to między innymi wszystkich edycji Windows 2000, a więc nie tylko Professional, ale także wydań typu Server. Nawet krytyczne luki bezpieczeństwa nie będą już łatane. Istniejące aktualizacje nadal można pobierać, baza wiedzy pozostaje bowiem internetowym zasobem samopomocy.

Również pomoc techniczna dla Windows XP SP2 (wersja 32-bitowa) kończy się dzisiaj: zazwyczaj Microsoft serwisuje Service Packi przez 1. miesięcy po ukazaniu się następnego zestawu poprawek, w wypadku Windows przez 24 miesiące. Nie ma to jednak nic wspólnego z okresem świadczenia pomocy technicznej dla samego systemu operacyjnego: ten potrwa jeszcze do 2014 roku (a tym samym dłużej niż w przypadku niektórych wersji Visty). Jednak od dziś użytkownicy XP muszą pamiętać, że będzie to koniec SP3 i koniec pomocy technicznej.

Ponadto dziś kończy się pierwsza faza pomocy technicznej dla wszystkich wersji Windows Servera 2003 i rozpoczyna się etap drugi: od teraz Microsoft będzie bezpłatnie wydawał już tylko łaty dla luk uznanych przez firmę za krytyczne. Drugi krok potrwa aż do 14 lipca 2015 roku. Od lat Microsoft świadczy pomoc techniczną przez ściśle określony czas.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)