Kolejny problem Huawei. Laptopy bez Windowsa? Microsoft chce zakończyć współpracę

Kolejny problem Huawei. Laptopy bez Windowsa? Microsoft chce zakończyć współpracę30.05.2019 10:53
Kolejny problem Huawei. Laptopy bez Windowsa? Microsoft chce zakończyć współpracę
Źródło zdjęć: © WP.PL | Tomasz Kutera

YouTube, Gmail, Chrome, wyszukiwarka Google - to tylko część aplikacji, które mogą zniknąć w przyszłości z urządzeń Huawei. Lista może się powiększyć, bo również Microsoft chce zerwać współpracę z Chińczykami. Oznacza to przede wszystkim brak Windowsa.

Rozporządzenie rządu Donalda Trumpa wymusza na amerykańskich firmach, aby nie podpisywały z Huawei jakichkolwiek umów handlowych. Oznacza to, że zabroniony został handel towarem i usługami na linii amerykańskie firmy - Huawei.

Bardzo szybko wiążące decyzje wydali odpowiednio Google, Intel oraz Qualcomm. Od razu zaczęto podejrzewać, że lista powiększy się o Microsoft. Wygląda na to, że w końcu i producenci Windowsa dostosują się do rozporządzenia.

Według serwisu Gizchina Microsoft przestał sprzedawać Huawei system operacyjny Windows. Oznaczałoby to, że nowe laptopy Huawei nie byłyby wyposażone w najpopularniejszy system operacyjny.

Zobacz też: Mamy to! Składany Huawei Mate X w naszych rękach

Wygląda więc na to, że w przyszłości nowi klienci chińskiej firmy nie będą mogli skorzystać z wielu udogodnień nie tylko od Google'a, ale Microsoftu. Przede wszystkim Windowsa 10. Ci, którzy już mają sprzęty z wgranym Windowsem, mogą spać spokojnie. Podobnie jak w przypadku Androida, aktualizacje zapewne dalej będą wychodzić.

Poprosiliśmy komentarz Huawei w sprawie doniesień o zakończeniu współpracy z Microsoftem. Jak tylko otrzymamy odpowiedź zamieścimy oświadczenie.

Wcześniej Huawei tak skutki decyzji amerykańskiego rządu:

W odpowiedzi na presję polityczną, kilka organizacji standaryzujących oraz branżowych zawiesiło współpracę z Huawei w niektórych obszarach. Jesteśmy głęboko zawiedzeni ich decyzjami, ale nie wpłyną one na naszą codzienną działalność i w dalszym ciągu będziemy dbać o dostarczanie naszym klientom najwyższej jakości produktów i usług. Huawei jest aktywnym członkiem ponad 400 organizacji standaryzujących, instytucji branżowych oraz społeczności Open Source, w których zajmujemy blisko 400 kluczowych stanowisk i zgłosiliśmy prawie 60 000 nowych inicjatyw. Nasza współpraca z większością z nich w dalszym ciągu działa bez zakłóceń i zamierzamy dalej współpracować dla rozwoju całej branży.

Huawei

Paradoksalnie zmuszenie Huawei do rezygnacji z produktów Google i Microsoftu może wyjść użytkownikom na rękę. Jest szansa, że na rynku pojawi się alternatywa. Huawei już jakiś czas temu zapowiadał, że pracuje alternatywą dla systemów Windows i Android. Z chęcią zobaczyłbym coś nowego - choć oczywiście przekonanie użytkowników do zrezygnowania z ulubionych aplikacji i funkcji może być niezwykle trudne.

Lekkie laptopy i ultrabooki - który wybrać?

Poniżej wybraliśmy dla was 5 najlepszych ultrabooków, które chcielibyśmy wam polecić.

  1. Laptop ASUS VivoBook S14
  2. Laptop HP 15-DW0019NW
  3. Laptop HUAWEI MateBook D (53010DEN)
  4. Laptop LENOVO Ideapad C340-14
  5. Laptop HUAWEI MateBook D (53010ECR)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)